fbpx
Close

Soomlaste NBA staar Lauri Markkanen: meie koondistel on mõningaid ühiseid jooni ja Eesti on kahtlemata hea meeskond

-Lauri Markkanen | Foto: Liina Käärik

Eesti korvpallikoondis on sel suvel saanud mängida päris mitmete NBA staaride vastu ning kui tõmmata üsna laia pintsliga, siis võib väita, et tagamängijate (Dennis Schröder, Luka Doncic ja Goran Dragic) vastu oleme jäänud hätta, aga pikkadega (Jusuf Nurkic ja Lauri Markkanen) jällegi täiesti kenasti hakkama saanud.

Korvpall24 portaal kasutas pärast pühapäevast Soome korvpallikoondise 76:68 võidumängu Eesti üle Saku Suurhallis särginurgast kinni soomlaste praeguse hetke suurimal tähel Lauri Markkanenil, et uurida, mida ta arvab Eesti koondisest ning mis seisus on nii tema kui kogu Soome tiim vahetult enne EM-finaaltrniiri.

Vantaas sündinud 25-aastane ja 213 cm pikkune Markkanen kogus kohtumises Eesti vastu Soome paremuselt teise skooritegijana 18 punkti, 9 lauapalli ja 2 vaheltlõiget, tabades viskeid väljakult 50-protsendiliselt. Markkaneni punktisumma oli kõige väiksem, mis ta tänavu suvel Soome eest mängides on visanud. Varasem oli 3. juulil MM-valikmängus Horvaatiale koputatud 19 silma. Teisest äärmusest leiame 18. augustil kontrollmängus Eesti alagrupivastase Ukraina vastu visatud 42 punkti.

scroll to top