fbpx
Close

Henrik Dettmann: suuri skalpe võtnud Eesti koondisega peab olema ettevaatlik

-Henrik Dettmann | Foto: Siim Semiskar

-Henrik Dettmann | Foto: Siim Semiskar

Sarnaselt Eesti korvpallikoondisele seni MM-valikmängudes kaks võitu ja kaks kaotust teeninud Soome koondis kohtub enne otsustavat kahte valikkohtumist teatavasti kahel korral kontrollmängus Eestiga.

Kuna klubihooaeg on lõppenud või lõppemas, siis saab Soome välja panna oma tugevaima rivistuse, kuhu kuuluvad ka NBA-s suurepärase debüüthooaja teinud Lauri Markkanen ja Hispaania kõrgliigas play-offi jõudnud Petteri Koponen ja Sasu Salin.

“Koondisemängude iva ongi selles, et riikide parimad pojad mängivad üksteise vastu. Nüüd saame sellest eesmärgist taas konkreetselt kinni haarata,” sõnas Soome peatreener Henrik Dettmann sealse korvpalliliidu veebilehe vahendusel.

Soome kohtub MM-valikmängudes esmalt 29. juunil võõrsil Tšehhiga ning seejärel 2. juulil kodus Islandiga. Kodumängust on tulemas tõeline korvpallipidu, kui müüdud on juba üle 9000 pileti.

Enne neid tähtsaid mänge saab aga Soome kahel korral jõudu proovida just Eesti vastu, kui 21. juunil mängitakse Tallinnas ning 25. juunil Helsingis, Hartwall Areenal.

“On väga oluline, et me saame pika klubihooaja järel enne valikmängude algust kaks head kontrollkohtumist alla. Eesti on tõsiseltvõetav vastane, kes on viimastel aastatel korjanud suuri skalpe ning pääsenud korra välja ka EM-finaalturniirile,” kinnitas Dettmann, et eestlastega mäng ei saa kerge olema.

Soome koondise koosseisuga saab tutvuda SIIN.

scroll to top