BC Tartu U11 võistkond tõi Venemaa turniirilt koju teise koha

-BC Tartu 2007. sündinud poisid | Foto: BC Tartu Korvpallikool

Eelmisel nädalavahetusel käis BC Tartu korvpalliklubi 2007. aastal sündinud poiste võistkond turniiril Venemaal, 400 km kaugusel ja 100 000 elanikuga Velikie Lukis.

Võistlusel osales kokku 7 võistkonda – 4 Venemaalt, 1 Valgevenest ja 2 Eestist (lisaks Tartule ka Reinar Halliku Korvpallikool). Paremusjärjestus selgitati välja turniirisüsteemis – kõik mängisid kõigiga läbi, kirjutab BC Tartu Korvpallikool oma veebilehel.

Esimeses mängus tuli kohe turniiri hilisemalt võitjalt Kurski BK Rusitšilt vastu võtta 21:57 kaotus. Vähem kui kahe tunni pärast oldi uuesti võistlustules ja seekord edukalt, kui Minski FSZ DIM alistati kindlalt numbritega 51:13.

Teisel võistluspäeval oli kavas kolm mängu, millest esimeses kahes saavutati ülekaalukad võidud Toropetši (128:7) ja kohaliku SK Ekspressi (51:9) üle.

Pärast mõnetunnist puhkust ristati piigid Reinar Halliku KK-ga. Kuigi esimene poolaeg (22:7) möödus mäng meie kontrolli all, siis teiseks poolajaks said ka vastased hea hoo sisse ja 4. veerandaja keskel avastasime end juba kaotusseisust. Põneva stsenaariumiga mängu saatus otsustati alles lisaajal (normaalaeg 32:32), mis kuulus kindlalt 11:2 BC Tartule (kogu mäng 43:34).

Teise päeva lõpuks oli saldos 4 võitu ja 1 kaotus. Tartu poiste viimane lahing oli Novgorodi Velikie vastu ja kaalul kohad 2.-4. Sarnaselt eelmisel mängule lasti pärast head esimest poolaega vastased 4. veerandajal juhtima, kuid mängu lõpp õnnestus hästi ja tulemuseks 49:43 võit. Kokkuvõttes saavutati turniiril seega teine koht.

Individuaalsed autasud pälvisid Samuel Samarüütel (turniiri parim ründemängija) ja Eerik Pärtel Kull (võistkonna parim mängija).

Peatreener Joosep Toome jäi turniiriga väga rahule: “Hooaja lõpetuseks sobis selline eksootilisem, kuid väga hästi korraldatud turniir nagu rusikas silmaauku. Kuigi vastaste tase oli seinast seina, siis pingutasid poisid igas mängus ühtemoodi tublilt, vastast austades. Hea meel on ka selle üle, et viimased kaks mängu olid väga tasavägised. Kuigi mõlemad õnnestus meil võita, siis loodan, et poisid said ka vajaliku õppetunni – edu toob meeskondlik ja võitluslik mäng.”