fbpx
Close

Southern Missi treener Jay Ladner kiitis hooaega kokkuvõtvas intervjuus Artur Konontšuki

Avatar
-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Tänavu esimest aastat USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mänginud Artur Konontšuki kodumeeskonna Southern Miss Golden Eaglesi peatreener Jay Ladner võttis kokku lõppenud hooaja.

Southern Missi hooaeg ei kulgenud loodetud moel. 31-st põhihooaja mängust suudeti võita vaid üheksa ning USA konverentsis saadi 14 meeskonna konkurentsis viie võidu ja 13 kaotusega 13. koht, millega jäädi esimesena hiljem koroonaviiruse tõttu katkestatud finaalturniirilt välja.

Üheks ebaedu põhjuseks on peetud vähest kokkumängu. Võrreldes eelmise aastaga oli meeskonnas koguni 11 uut mängijat, ka peatreener Ladneri jaoks oli tegu alles esimese hooajaga uuel ametipostil. Lisaks said kaks põhimeest kehvade õpitulemuste tõttu mängukeelu.

Meeskonnakaaslaste kõrvalejäämine andis Eesti ääremängijale aga suurema võimaluse. “Võtame näiteks Artur Konontšuki – uustulnuka, kes hooaja lõpus mängis keskmiselt 36-37 minutit mängu kohta. Tavapäraselt oleks ta saanud mängida ainult 10-12 minutit. See ei ole ainult negatiivne, kuna need poisid said väärt kogemusi tasavägistes liigamängudes,” sõnas Ladner uustulnukatest enim mänguaega teeninud Konontšuki kohta.

Järgmise hooaja suhtes on Southern Missi juhendaja meelestatud positiivselt. “Meie kolm parimat skooritegijat – Gabe Watson, Tyler Stevenson ja LaDavius Draine – tulevad kõik tagasi ning Konontšuk samuti. Ta viskas Gonzaga vastu 19 punkti. Ta saabus Ameerika Ühendriikidesse esimest korda ja mängib kohe kõrgeimas divisjonis,” jäi Ladner Konontšuki panusega rahule ja ootab, et eestlane teeb järgmisel hooajal sammu edasi.

scroll to top
Inline
Inline