Kui koroonaviiruse pandeemia tõttu oli tippsport üks esimesi sektoreid, mis lukku pandi ning varsti järgnes sellele ka suur osa harrastusspordist, siis pärast haiguspuhangu lõppemist võiks ekspertide sõnul ajaloolisi paralleele arvestades oodata inimeste spordihuvi plahvatuslikku kasvu.
Just sissejuhatuses välja toodud mõtte käis välja doktor Robert J. Lake, kes töötab Kanadas, Briti Columbia provintsis asuvas Douglas College’is. Tegemist on 25 000 üliõpilasega kõrgkooliga ja doktor Lake kuulub Douglas College’i sporditeaduste teaduskonda.
“Ajalooliselt oleme kogenud seda, et pärast maailmasõdu, kui ühiskond hakkas jälle normaalselt toimima – majandus taastus, lapsed läksid tagasi kooli, vanemad inimesed tagasi tööle – siis muutus sport varasemast isegi suuremaks. Spordiga tegelejaid oli rohkem, loodi uusi klubisid,” vahendab spordisotsioloogi sõnu ERR-i spordiportaal.
“Usun, et pärast kriisi lõppu näeme kõikide spordialade populaarsuse tõusu. Ma usun, et me oleme olukorras, kus hakkame spordist erinevatel põhjustel rohkem lugu pidama. Seega, vaevalt et me näeme osade spordialade hääbumist. Pigem üldist kasvu,” teeb Lake positiivse tulevikuprognoosi.
“Tegemist on minupoolse ennustusega, ma ei tea, kas see täide läheb. Aga arvan, et kui vaatame ajaloos tagasi, siis võrdluseks toodud Esimese ja Teise maailmasõja puhul tegi sport ühiskonnas väga kiiresti tagasituleku,” lisab Lake lõpetuseks.