fbpx
Close

Teadlane annab lootust: spordivõistlused saab muuta sama turvaliseks kui avalikud pargid

-Eesti meistriliigades on sotsiaalne distantseerumine tribüünidel lihtsam saavutada | Foto: Siim Semiskar

-Eesti meistriliigades on sotsiaalne distantseerumine tribüünidel lihtsam saavutada | Foto: Siim Semiskar

Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi andmeteadlane Alex Pentland rääkis ESPN-ile, et spordivõistkonnad saavad konkreetsete meetmetega muuta spordiareenid “sama turvaliseks nagu avalikud pargid”.

Professor Pentland avaldas oma uurimustöö, mille kohaselt ettevõtted saavad turvalisemate keskkondade loomiseks kasutada erinevaid digitaalseid tööriistu ning mitmed põhimõtted on hästi kasutatavad ka spordis.

“Peamiseks põhimõtteks on sotsiaalse distantseerumise praktikad, mille alla käib ka fännidelt maski kandmise nõudmine,” sõnas Pentland.

Lisaks tuleks sisse viia põhimõtted, et ainult spordiareeni pooled istekohad võivad olla täidetud, et säilitada vahemaa. Perekonnad võivad istuda koos.

Areenile sisenedes mõõdetaks pealtvaatajate kehatemperatuuri ja ühes sektoris istuvaid inimesi lastaks sisse ainult ühest konkreetsest sissepääsust, et viirusepuhangu puhul lokaliseerida selle levik vaid ühte füüsilisse asukohta.

“Kui kõike seda suudetakse teha, siis võivad spordivõistlused olla pealtvaatajate jaoks sama ohutud nagu avalikud pargid,” kinnitas Pentland oma uurimuse tulemusi.

scroll to top