Südi mängu pakkunud Eesti U16 kaotas EM-i kaheksandikfinaalis Kreekale

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinaalis pidi Eesti koondis tunnistama Kreeka 83:66 paremust.

Kreeka võitis avaveerandi 15:14 ning poolajale mindi samuti nende 33:32 eduseisus. Kolmanda veerandaja kaotas Eesti 17:23 ja nii algas viimane neljandik kreeklaste 56:49 juhtimisel. Eesti jõudis veel nelja silma kaugusele, aga otsustavatel hetkedel suutis Kreeka turvalist vahet hoida ning kokkuvõttes ka kindla 17-punktilise võidu teenida.

Joonas Riismaa viskas Eesti poolelt 14 punkti ja kogus 9 lauapalli. Johannes Kirsipuu tõi 14 silma ja 6 lauapalli, võrdselt 8 punkti jäi Joosep Heinla ja Illimar Raiendi nimele. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Andreas Kalogiros 17 punkti ja 9 lauapalliga. Iosif Koloveros lisas 13 ning Alexandros Nikolaidis 12 punkti ja 8 lauapalli.

Eesti jaoks jätkub EM kohamängudega 9.-16. Esmalt tuleb vastamisi minna Hispaania – Montenegro paari kaotajaga.