fbpx
Close

Rauno Nurgeri karjäär jätkub uuel hooajal Hispaanias

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondislane Rauno Nurger hakkab uuel hooajal mängima Hispaania tugevuselt teises liigas ehk LEB Goldis, kui allkirjastas teisipäeva õhtul lepingu CB Peñas Huesca nimelise meeskonnaga.

“Olen ise väga rahul! Hispaania oli sihtmärk ja sinna me ka saime. Tean praegu nii palju, et LEB Oro on väga tasavägine liiga, kus esimene võib vabalt kaotada ka viimasele,” kommenteeris Nurger Korvpall24.ee portaalile vahetult pärast lepingu ametlikuks saamist.

24-aastane ja 208 cm pikkune Nurgeri sõnul aitas Toomas Annuk leida agendi, kes ise Hispaaniast pärit ning sealtkaudu tekkis ka kontakt Huesca klubiga.

“Hetkeseisuga on minek 25.-26. augusti paiku, kuid saan selle täpsemalt teada lähipäevil. Tean, et tiim on seal liigas keskmik, aga plaanid on algavaks hooajaks seatud kõrgele,” lisas kevadel 4-aastase kolledžikarjääri USA-s, Wichita State’i ülikoolis lõpetanud eestlane.

Kirde-Hispaanias asuv Huesca linn on Aragoni piirkonna pealinnaks ning seal elab veidi üle 52 000 inimese. Aastatel 1983-1996 mängis Huesca tiim Hispaania korvpalli kõrgliigas, kuid müüs seejärel oma koha Fuenlabrada tiimile. Hooajal 1997/98 tehti sootuks vaheaasta ning 1998/99 alustati taas madalamatest liigadest.

Viimased kaheksa hooaega on Huesca pallinud Hispaania esiliigas ning parimal juhul teeniti hooajal 2015/16 kolmas koht. Eelmisel hooajal kogus Huesca 13 võitu ja 21 kaotust ning sai 15. koha.

Koos Nurgeriga on Huescal nüüd nimekirjas üheksa mängumeest ning korvi all hakkavad eestlasega praeguse seisuga konkureerima 22-aastane ja 216 cm pikkune sakslane Philipp Hartwich ning 22-aastane ja 209 cm pikkune bosnialane Kenan Karahodžic.

Nimekirjas on ka 23-aastane ameeriklasest mängujuht Isaiah Johnson, 27-aastane ameeriklasest tagamees Tyler Haws, leedulasest 23-aastane “number kolm” Lukas Aukstikalnis ning mõned hispaanlased.

scroll to top