fbpx
Close

Selgusid Eesti 3×3 koondised Buenos Airese noorte olümpiamängudele

-U18 3x3 Eesti koondised | Foto: Siim Semiskar

-U18 3×3 Eesti koondised | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas, Vabaduse väljakul toimunud “OlyBet 3×3 Tallinn Open 2018” turniiril selgusid Eesti U18 3×3 koondised Buenos Airese noorte olümpiamängudele. Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla kinnitas U18 noormeeste koondise koosseisus Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Arthur Herman Entsik ja Jaan Erik Lepp ning U18 tüdrukute 3×3 koondise koosseisus Victoria-Ida Vähi, Johanna Eliise Teder, Janne Pulk, Martha Liisa Oinits.

Peatreeneri sõnul langes poiste osas valik mängijatele, kel kõigil on piisavalt 3×3 korvpalli kogemusi, kuna oktoobris toimuva turniiri tõttu jääb ettevalmistusaeg napiks: “Kerr Kriisa mängis sel suvel 3×3 U18 EM-kvalifikatsioonil Ungaris. Hint ja Lepp pääsesid samalt võistluselt eelmisel aastal koguni 3×3 U18 EM finaalturniirile. Entsik käis sel suvel Serbias 3×3 koolide maailmameistrivõistlustel ja oli ka üks aktiivsemaid osalejaid turniiridel, mis üldse aitasidki Eesti poisid noorte olümpiale,” lisas Raudla.

Tüdrukute osas oli lõppvaliku peamine põhjus Audentese spordigümnaasium, kus kõik valitud tüdrukud õpivad ja treenivad. 3×3 koondise peatreener, kes valiku tegemisel suhtles mitmete teiste treeneritega, kinnitab, et Audentes on Eestis hetkel kindlasti parim koht, kus sirguda profisportlaseks: “Sinna minekuga kaasnev treeningtundide arvu kasv loob mängijale võimalused arenguks, mille kvaliteet sõltub juba temast endast. Audentesesse minnes on tüdrukutel hea võimalus kasvada nii mängija kui ka inimesena ning sellega loovad nad endale võimaluse osalemaks erinevatel rahvusvahelistel võistlustel,” lisas Raudla, kelle sõnul tekitab noorte olümpial osalemine kindlasti ka tüdrukutel huvi korvpalliga jätkata ning miks mitte jõuda tulevikus ka Tokyo 2020 olümpiamängudele.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel tänab ka U18 tüdrukute abitreenerit Andra Viirpalut, tänu kellele toimus aasta alguses Audenteses U18 tüdrukute “3×3 Road to Buenos Aires” turniir, millega maailma 39. kohal olnud Eesti U18 tüdrukud jõudsid TOP8 sekka ja kindlustasid pääsme noorte olümpiale. Tänaseni on Eesti FIBA3x3 ränkingus U18 neidude arvestuses kõige kõrgemal ehk 4. positsioonil. Andra Viirpalu aitab kaasa ka Eesti U18 neidude 3×3 koondisele Buenos Airese noorte olümpial kohapeal.

Noorte olümpiamängudel osalevad 20 noormeeste ja 20 neidude koondist, kuid riike, kes said võistkonna saata mõlemas kategoorias oli vaid seitse – Eesti, USA, Hiina, Ukraina, Venetsueela, Andorra ja korraldajariik Argentiina. Kokku osalevad oktoobris Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel 33 riigi 3×3 korvpallivõistkonnad. Mängud toimuvad 6.-18. oktoobrini.

scroll to top