Suurest kaotusseisust välja tulnud Eesti U16 pani EM-ile võiduka punkti

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistlustel alistas Eesti koondis 77:70 Itaalia ning sellega saavutati turniiril 11. koht.

Itaalia alustas kohtumist selgelt paremini ning esimese seitsme minutiga mindi juba 18:2 juhtima. Veerandaja lõpus suutis Eesti siiski 8:0 spurdi teha ja võideti ka järgmine neljandik 24:20. Kolmanda veerandaja 21:16 paremusega õnnestus Itaalia kaotusseisu jätta, kuid otsustav viimane veerandaeg seisis veel ees. 1.31 enne lõppu oli Eesti 69:70 kaotusseisus, kuid seejärel tabas Ken-Martti Reinart lähiviske. Markus Ilver viis kaugviskest omad nelja silmaga ette ja lõppskoori vormistas Johannes Kirsipuu.

Hugo Toom kerkis Eesti poolelt parimaks 15 punktiga. Markus Ilver lisas 12 silma, võrdselt 11 punkti tõid Ken-Martti Reinart ning Joonas Riismaa, kellest viimase arvele jäi veel ka 11 lauapalli. Johannes Kirsipuu viskas 10 punkti, kogus 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Vastaste resultatiivseimad olid Sasha Grant ja Matteo Spagnolo 19 punktiga.