Taaskord viimasel minutil kaotanud U18 neiud lõpetasid EM-i 16. kohaga

-Pierre Bressant | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 rahvuskoondis lõpetas Põhja-Makedoonias Skopjes peetud FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri 16. kohaga. Viimases kohamängus jäädi pühapäeval 75:76 alla Islandile.

Eestlannad alustasid mängu kahvatult: avaveerand kaotati 16:22 ja poolajaks oldi taga 31:44. Kolmandal veerandil tuldi aga mängu tagasi ning otsustava neljandiku alguseks oli vahe vähenenud viiele punktile – 51:56. Pingeline heitlus kestis kuni lõpuni. 40 sekundit enne lõppu viisid Helena Stina Svilbergi vabavisked Eesti ühe punktiga ette (75:74), kuid islandlannad vastasid tabava lähiviskega. Eestil oli veel võimalus kohtumine võita, kuid Belinda Lepmetsa ja Anna Gret Asi lõpusekundite kaugvisked ei tabanud.

Eesti resultatiivseim oli kuus kaugviset tabanud Anna Gret Asi, kelle arvele kogunes lõpuks 24 punkti. Maarja Grünmann lisas 15, Helena Stina Svilberg 14 ja Anna Jürissaar 13 punkti. Kaksikduubli teinud Jürissaare arvele jäi ka 12 lauapalli.

Islandi parim oli Asta Julia Grimsdottir 22 punkti ja 13 lauapalliga.

Eesti jäi oma alagrupis kahe võidu ja kolme kaotusega neljandaks, kuid kohamängudes tuli vastu võtta kolm järjestikust kaotust ning lõppkokkuvõttes teeniti 23 naiskonna konkurentsis 16. koht.

Eesti koondise liider lõppenud turniiril oli Anna Gret Asi, kes kogus kaheksas mängus keskmiselt 14,3 punkti. Vaid kahes kohtumises kaasa teinud Marie Anette Sepp sai kirja 10,5 punkti mängu kohta. Talle järgnesid Maria Gontšarova 8,4, Helerin Kass 7,7 ja Kadri-Ketter Kont 7,5 punktiga. Parim lauavõitleja oli Anna Jürissaar, kes kogus seitsmes kohtumises keskmiselt 9,4 lauapalli.