fbpx
Close

TÄNA! Tule ja püstitame koos ühe vägeva Guinnessi rekordi!

Täna ehk 19. septembril toimub erinevatel välikorvpalliväljakutel üle kogu Eesti Guinnessi rekordiüritus – ühe päeva jooksul loodetakse tabada 100 000 vabaviset.

„Aktsepteerime kõiki tulemusi. Kui saame 100 000 juba varakult kokku, siis me lugemist ei lõpeta. Paneme ikka lõpuni välja,” lubas projekti eestvedaja Oliver Läll Delfile antud intervjuus.

Viskaja elu on võrdlemisi kergeks tehtud. Tuleb minna veebilehele https://vabavise.ee/, leida kaardilt sobiv viskekoht ja õigel ajal kohale minna. Oma palli pole vaja kaasa võtta. Kui väljakul teisi soovijaid ei ole, võib peale loopida lausa kaheksa tundi järjest.

Üritus toimub 10–18, aga mitmes viskekohas aidatakse rekordile kaasa lühema aja jooksul. Näiteks Tartu ülikooli spordihoones on ajavahemik 10–12.

„Põhjus on selles, et nad ei saa rohkem saali kasutada. Me ei pannud korraldajatele kohustust peale, et kaheksa tundi järjest peab kohapeal olema. Nende jaoks võib asi keeruline olla – kui palju saad vabatahtlikke, kui palju on võimalik väljakut kasutada. Näiteks Tartu ülikooli spordihoones on viskamiseks korraga kuus korvi, nad teevad kahe tunniga ära minimaalselt selle, mis üks vend teeb kaheksa tunniga,” selgitas Läll.

Kokku loetakse ka möödavisked ja nii selgub ka Eesti korvpallirahva vabaviskeprotsent. „Avalikustame protsendi isegi siis, kui see jääb alla 50. Viskama on oodatud absoluutselt kõik. Me ei ole Põhja-Korea, kus protsent on 99,98,” ütles Läll.

Delfi vahendab kogu päeva sündmusi otsepildis, Alexela Arenale üles seatud stuudiost vahendab muljeid Siim Raudla.

Lisaks Guinnessi rekordi püüdmisele kutsub Eesti Korvpalliliit inimesi ülemaailmse koristuspäeva raames 19. septembril oma kodukoha välikorvpalliväljakuid korrastama. Tänavu on koristusaktsiooni fookuses väikeprügi, eriti suitsukonid.

scroll to top