fbpx
Close

Tanel Kurbas treenib maskiga, kuna koondise debütant lõi tal nina puruks

Avatar
-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise kolmapäevases trennis võis näha väljakul ringi jooksmas ka üht maskiga meest. Lähemal uurimisel selgus, et tegemist on ääremängija Tanel Kurbasega, kellel koondise debütant Karl-Martin Kask oli varasemalt ninaluu purustanud.

“Sain ühes trennis Kase käest käega vastu nägu,” kommenteeris Kurbas Korvpall24.ee portaalile ning lisas naerdes, et tülis ta noore keskmängijaga selle pärast ei ole: “See on korvpall, taolisi asju ikka juhtub.”

“Nina oli ikka päris viltu, traumapunktis pandi otseks ning öeldi, et luu on katki. Minu teada on see mu elu esimene ninaluumurd, kuigi juba varem oli see nina mul veidi viltu,” rääkis 30-aastane mängumees, kes uuel hooajal hakkab mängima Poola kõrgliigas.

Maskiga treenimine on Kurbase sõnul väga halb: “See piirab vaatevälja, kuna silmaava all on pehmendused ja nina kaitsev klaas moonutab. Kui sööt tuleb, siis ega täpselt ei saa aru, kus see pall on. Trennis on tulnud seetõttu mõned lollid pallikaotused ja visata ka täpselt ei näe. Trennides kannatab ära, aga mängud ma pigem teeks ilma.”

Treeningutel kavatseb Kurbas kindlasti maski kanda, kuid sõprusmängudes Belgiaga on otsustamise koht, kas kasutada kaitsvat vahendit või mitte. MM-valikmängud plaanib ta kindlasti ilma maskita mängida.

“Kirurg ütles, et kahe nädalaga peaks korras olema. Poolakatele veel teada ei ole andnud ning selleks ajaks, kui ma sinna jõuan, peaks olema juba korras. See ei sega kuidagi mul mängimist ja pole vigastus, mis hakkaks hooaega segama,” oli ääremängija veendunud.

scroll to top
Inline
Inline