fbpx
Close

Tartu Ülikool andis lahingu, kuid Tallinna Ülikool krooniti Eesti naiste meistriks

Avatar
-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Olybet naiste korvpalli meistriliiga tänavuse hooaja meistriks krooniti Tallinna Ülikool, kes alistas pühapäeval Kalevi Spordihallis peetud finaalis 72:69 Tartu Ülikool/Kalevi.

Kuigi Tallinna Ülikool läks mõlema poolaja alguses ette, siis suutsid tartlannad mõlemal korral mängu tagasi tulla ning kohtumise lõpusekunditel oli Eleriin Vainol võimalus ka mäng lisaajale viia, kuid tema kolmeseüritus põrkas koos lõpusireeniga rõngalt tagasi.

Võitjate poolel hiilgas Birgit Piibur 24 punkti, 6 lauapalli, 5 vaheltlõike ja 4 resultatiivse sööduga. Briyona Canty tõi 16 silma ja Rosemary Rits lisas 9 punkti ja 5 lauapalli.

Finaalist korraliku põnevusetenduse teinud Tartu Ülikooli poolel kogus Anna Gret Asi 17 punkti ja 8 lauapalli ning Eleriin Vaino arvele jäi 16 silma, 10 lauapalli, 5 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget.

Tallinna Ülikooli naiskonna peatreener Janne Schasmin toonitas pärast kohtumist just seda, et ka nemad on ülikoolinaiskond ning mängijatel napib sellisteks pingelisteks hetkedeks kogemusi.

“Meil on ainult Birgit Piiburil selliste mängude kogemus, teistel väga pole. Ameeriklanna liitus meiega ka hiljem ja on sisuliselt otse ülikoolist tulnud,” sõnas Schasmin Korvpall24.ee portaalile. “Aga me treenime korralikult ja oleme väga tublid üliõpilassportlased.”

“See pinge, mis meile väljastpoolt pandi, sellega tuli hakkama saada. Lõpuks tüdrukud väärisid võitu ning ega üleöö võitjateks ei sünnitagi,” lisas võitjate peatreener.

Ka Tartu Ülikooli juhendaja Kaire Asi sõnas väga sarnase lause: “Võitjateks kasvatakse! Eks oli arvata, et meil on veidi vähem kogemusi. Aga proovisime endast parimat anda ja mitte liiga palju pingeid finaali kaasa võtta.”

Asi sõnul mänguliselt väga suurt vahet ei tekkinud, kuid neile said saatuslikuks mitmed väikesed eksimused: “Kui ühe probleemi ära lahendasime, siis andsime kuskil mujal 3-4 korvi ära. Eks me kaitses hätta jäime ja lõpuminutitel panime ka mõned lihtsad visked mööda.”

Tänavu selgus Eesti naiste meister finaalturniiri formaadis ehk ühe matšiga, Janne Schasmini sõnul igatses tema seda legendaarset finaalseeria aurat: “See õige play-off õhustik jäi puudu. Üks mäng neutraalsel väljakul… jäi ära see mõnus vana Peda saali õhkkond…”

scroll to top
Inline
Inline