fbpx
Close

Tartus peatreeneritoolile tõusev Toomas Kandimaa: on õige aeg vastutus võtta

Avatar
-Toomas Kandimaa | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreeneri kohale asub meeskonna pikaaegne abitreener Toomas Kandimaa. Viimased kolm hooaega peatreeneriks olnud Priit Vene leping lõppes koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud hooajaga.

Värske peatreener Toomas Kandimaa näeb seda võimalusena karjääris samm edasi astuda. “Olen spordiklubile igati tänulik võimaluse eest erinevates meeskondades abitreenerina töötada. Tunnen, et nüüd on õige aeg astuda samm edasi ja peatreeneri vastutus võtta. Seoses pandeemiaga on olukord spordimaastikul küll keeruline, aga ega korvpall ju kuskile ära ei kao. Kui olud lubavad, pannakse sügisel pall taas mängu ja tahame selleks kõige paremini valmis olla,” sõnas Kandimaa pressiteate vahendusel.

Spordiklubi ootab uuelt peatreenerilt õpitu praktikasse rakendamist “Mul on väga hea meel, et Toomas Kandimaa võttis vastu peatreeneri koha. Toomas on pikalt abitreeneri rollis olnud ning on nende aastate jooksul kindlasti palju teadmisi ja kogemusi saanud eelnevatelt peatreeneritelt. Ootan väga, et ta saaks oma treenerifilosoofiat rakendada noore Tartu Ülikooli korvpalli meeskonna peal,” ütles Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Gert Prants.

Toomas Kandimaa on kuulunud oma mängijakarjääri jooksul peamiselt Tartu esindusvõistkondadesse, aga ka Baltika, Nybiti ja Valga võistkonda. Ta on olnud Eesti noorte- ja juunioride ning 1993–2002 täiskasvanute koondise liige – 1993. aasta Euroopa meistrivõistlustelt sai ta 6. ja 2001. aasta EM-ilt 14. koha.

Alates 2007. aastast on Toomas Kandimaa olnud Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi noortetreener ning alates 2009. aastast Tartu esindusvõistkonna abitreener ning võitnud selles ametis kahel korral Eesti meistritiitli ja viiel korral Eesti karikavõistlused.

Alates 2005. aastast on Toomas Kandimaa ka Tartu Ülikooli sportmängude õpetaja ja jätkab selles ametis ka peatreenerina. Toomas Kandimaal on korvpallitreenerina EKR 7. kutsetase, mille ta saavutas aastal 2019.

scroll to top
Inline
Inline