Tartu pääses tõelise trilleriga Superkarika poolfinaali; Kandimaa: nüüd saame kodusaalis karikat püüdma minna

-Tartu Ülikool Maks & Moorits - Pärnu Sadam | Foto: Ivo Hunt/TÜASK

Tartu Ülikool Maks & Moorits sõitis Superkarika veerandfinaalide kordusmänguks Pärnusse. Esimesest kohtumisest oli Pärnu Sadamal ees üheksapunktiline edu, ent Tartu suutis võõrsil pärnakad alistada 71:60 ja tagas sellega koha taaralinnas toimvale finaalturniirile. Suurepärase viimase sekundi pealtpanekuga edasipääsu kindlustanud Emmanuel Wembi oli Tartu parim 15 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Pärnu spordihallis paarisaja inimese ees peetud kohtumine kulges lõpuni väga põnevalt. Kohe algusest peale hästi häälestatud Tartu haaras kontrolli ja võitis avaveerandi 22:7. Teisel veerandil sai kodumeeskond oma read korda ja oma liidrite Hilli ja Valeika juhtimisel võrdsustasid mänguseisu ja paar minutit enne poolaja lõppu läks Pärnu ette 36:35. Esimese poolaja lõpetas aga sünnipäevalapse Hendrik Eelmäe korv, mis viis Tartu pikale pausile 44:39 eduseisus.

Kolmandal veerandil hoidsid tartlased initsiatiivi, aga kodumeeskond ei lasknud vahet suureks. Veerandi lõpus sai Tartu taas kerge vahe sisse ning enne viimast neljandikku oli edu 58:52.