fbpx
Close

Tartusse meistrikulla järgi sõitev Maaja Bratka: me ei tohi nende “hurraaga” kaasa minna

-Maaja Bratka ja Kadri Uiga | Foto: Siim Semiskar

-Maaja Bratka ja Kadri Uiga | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste meistriliigas peetakse täna finaalseeria neljas mäng, kui Tartu Ülikooli spordihoones lähevad vastamisi kohalik Tartu Ülikool/Kalev ja Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond. Pealinna klubi juhib kolme võiduni peetavat seeriat 2-1.

Avamängu võitsid Janne Schasmini hoolealused 80:64, kuid kordusmängus näitasid paremat minekut Kaire Asi hoolealused, kes võitsid kohtumise 90:76 ja viigistasid seeria. Omavaheline kolmas vastasseis otsustati alles viimasel veerandil, mille pealinna naiskond suutis võita tervelt 20 punktiga – 34:14. Lõppskoor 97:74 Tallinna Ülikoolile. Tartu naiskond kaotas lauavõitluse 31-52 ja eksis kaheksal vabaviskel (16/24), kirjutab Basket.ee.

Võitjate parim oli 24 punktiga Birgit Piibur, 22 punkti lisas Annika Köster ja 20 punkti Maaja Bratka. Tartlannade resultatiivsemad olid Anna Gret Asi 25, Kadri Uiga 18 ja Sandra Reinvald 12 punktiga.

Tallinna Ülikooli keskmängija Maaja Bratka sõnul on tartlannade tugev vastupanu olnud ootuspärane: “Neil ei ole midagi kaotada ja nad on isukalt mänginud. See on olnud nende edu võtmeks.” Milliste mõtetega lähevad valitsevad meistrid vastu seeria neljandale mängule? “Keskendume oma mängule ja tugevustele. Me ei tohi nende “hurraaga” kaasa minna, eriti veel nende koduväljakul,” sõnas seni koduses play-offis keskmiselt 17,4 punkti ja 9,2 lauapalli kogunud Bratka, kes tuli hiljuti välja raskest kannakõõlusevigastusest.

Käesolevas finaalseerias Tartu mängu vedanud Kadri Uiga usub, et ka tänane mäng tuleb finaalivääriline: “Nagu ka eelnevates kohtumistes läheme täna mängima suhtumisega, et meil pole midagi kaotada, ainult võita. Noored on senimaani väga südikalt mänginud ja näidanud ennast parimast küljest. Peamine on igaühel anda endast kõik, et hiljem midagi kripeldama ei jääks. Kindlasti anname Tallinna Ülikoolile finaaliväärilise lahingu!”

scroll to top