fbpx
Close

Eesti vilemees teenindab kolmapäeval eurosarja finaalmängu

-Tanel Suslov | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Suslov | Foto: Siim Semiskar

FIBA Europe Cup sarjas algab homme finaalseeria, kus lähevad vastamisi Sassari Dünamo (Itaalia) ja Würzburgi S.Oliver (Saksamaa). Mõlema meeskonna jaoks on tegemist ajaloo esimese Europe Cupi finaaliga ning platsile jookseb ka üks eestlane.

Würzburg oli veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 15 punktiga parem Kristjan Kitsingu kunagisest koduklubist Aarhusi Bakken Bearsist (75:76, 86:70) ja poolfinaalis alistati Kristjan Kanguri endine tööandja Pallacanestro Varese 89:66 ja 89:86. Koduses Bundesligas on meeskond põhiturniiri üheksandal kohal, kirjutab Basket.ee.

Sassari mängis veerandfinaalis Türgi klubi Pinar Karsiyaka vastu ning võitis kahe mängu kokkuvõttes 19 punktiga (87:68, 83:83). Poolfinaalis saadi kindlalt jagu Iisraeli klubist UNET Holonist numbritega 94:89 ja 105:75.

Oma osa on esimeses finaalmängus ka eestlasel – nimelt vilistab kohtumist Sassaris meie kogenud vilemees Tanel Suslov. Koos eestlasega mõistavad mängul õigust horvaat Srdan Dozai ja venelane Aleksei Davõdov.

Europe Cupi võitja selgub samuti kahe mängu kokkuvõttes (kodus ja võõrsil formaat). Finaalseeria teine kohtumine toimub 1. mail Würzburgis.

Hooajast 2015/16 peetava sarja on seni võitnud Fraport Skyliners (Saksamaa), Nanterre 92 (Prantsusmaa) ja Veneetsia Umana Reyer (Itaalia).

scroll to top