fbpx
Close

Markus Ilver: iga päev kaks korda trenni tegemine aitab arengule ja enesekindlusele palju kaasa

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel pakkus Eesti noortekorvpallis põhjust rõõmustamiseks TTÜ Korvpallikool, kelle U17 meeskond tõi EYBL-i finaaletapilt Riiast koju hõbemedalid. Poolfinaalis Moskva CSKA järelkasvu alistanud ja finaalis tänavusele Venemaa meistrile Moskva Trintale vägeva lahingu andnud TTÜ poolel kerkis resultatiivseimaks mängijaks Markus Ilver, kes kogus vastavalt 24 ja 23 punkti.

Korvpall24.ee portaal uuris Eesti noortekoondislaselt Riiast naasmise järel, milliste tunnetega see hõbemedal kaela saadi ning kuidas platsi pealt vaadates lahingud CSKA ja Trinta meestega välja nägid. Ühtlasi uurisime veidi ka 17-aastase, peaaegu kahemeetrise ja hea hüppega mängumehe tulevikuplaane.

Kas EYBL-i hooaeg teise kohaga lõpetada oli teie jaoks rahuldav tulemus või jäi finaalmängu tulemus ikkagi kripeldama?

Kindlasti jäi finaalmängu kaotus kripeldama. Põhihooajal me Trintat Moskva etapi raames napilt võitsime, nii et teadsime, et meil nende vastu võimalust on. Kahjuks läks seekord nii, et nemad olid meist paremad.

Mille taha jäi finaal Trinta vastu?

Eesmärk oli rünnakul jooksma saada, sest teadsime, et nende rünnakute pealt on meil lihtsam korve teenida kui 5-5 mängides. Aga, kui kaitselauda kätte ei saa ja vastased teenivad kordusviskeid, on raske seda teha. Meie jaoks ei olnud ka samalaadne viskepäev, mis poolfinaalis CSKA vastu, kus enamus visetest kukkus sisse. Vastased said palju lihtsaid korve ning meie oma rünnakul eksisime vabadelt kohtadelt mitmeid kordi. Tegime ka rumalaid pallikaotusi, mis valusalt kätte maksid.

Poolfinaalis alistasite Moskva CSKA, kuidas hindad neid kahte Moskva klubi omavahel? Kas Trinta oligi kõvem?

Üldiselt olid meeskonnad tasemelt päris võrdsed. CSKA pink oli võrreldes Trinta omaga küll palju pikem, aga Trinta põhimehed kestsid CSKA omadest kauem. See kujuneski Trinta meeskonna puhul plussiks, et nad mängisid põhimõtteliselt ilma vahetuseta kõik 40 minutit, kasutades vaid kuut mängijat. Tagaliini moodustasid U17 Venemaa koondislased, kes mängu väga kindlalt ja samas resultatiivselt ka juhtisid.

Kuidas kogu tiimi hooaja kokku võtad? Kas jõudsite hooaja lõpuks parimasse vormi või olite vahepeal veel teravamas hoos?

Hooajaga saab rahule jääda, lõpetasime ikkagi teise kohaga. Arvan isegi, et oleksime põhiturniiri esimeseks tulnud, kui kõik mehed oleks kolmel etapil rivis olnud. Aga kahjuks olime kogu hooaja vältel hädas vigastustega. Finaalturniiril puudus meil ka üks põhimeestest Joosep Heinla, kes kindlasti oleks abiks olnud, eriti korvialuses võitluses lauapallide hankimisel. Üldiselt arvan, et olime nüüd parimas vormis.

Isiklikult tõusid mõlemas mängus omade resultatiivseimaks, kas see oli Sinu enda jaoks üllatav?

Ma ütleks, et ei olnud üllatav. Meil on väga võrdse koosseisuga meeskond ja igaüks võib skoorida. Seekord tundsin end enesekindlalt ja selle pealt ka need punktid tulid. Eks Audentese spordigümnaasiumis iga päev kaks korda trenni tegemine mõjub positiivselt ja aitab arengule ja enesekindlusele palju kaasa.

Kuidas individuaalsele arengule tagasi vaatad? Kas mängisid nendes kahes mängus oma tänavust parimat korvpalli?

Saime kaks head mängu Venemaa tippude vastu. Sellised mängud tulevad mängija arengule alati kasuks. Tunnen end hetkel enesekindlamalt väljakul kui kunagi varem. Sellest võib vist järeldada, et mängin hetkel oma parimat korvpalli.

Mis plaanid Sul suveks ja kaugemaks tulevikuks on? Kas on soov saada korvpalluriks?

Suvel jätkan treeningutega ja võimalusel võtan osa ka U18 koondise tegevustest, kui kutse peaks tulema. Tuleviku kohta ei oska täpselt midagi öelda. Elan päeva korraga ja vaatan, mis see mulle toob. Kindlasti soovin tulevikus saada heaks korvpalluriks, aga ka kooli lõpetamine on minu jaoks tähtis. Võimalik, et pärast gümnaasiumi kiikan ka USA ülikoolide poole. Hetkel keskendun igapäevasele arengule ja võtan asju tasakaalukalt. Tulevik näitab, mis võimalused tekivad ja siis tuleb neist kinni haarata.

Kuidas treener Marko Parkonen teie nädalavahetusega rahule jäi? Kas saite kiita ka?

Pärast poolfinaali võitu oli tal nägu naerul ja ütles, et olime tublid. Finaal pakkus talle ikka natuke pettumust, kuna tean, et talle kaotada ei meeldi ja oleksime pidanud selle mängu ära võtma. Aga nüüd vähemalt ei saa ta meie kallal nalja visata, et oleme ainus sats, kes EYBL-ist talle medalit pole toonud.

Kui kõva sari EYBL Sinu kui mängija seisukohast on?

Tase on päris kõva. Nooremas eas sai mängitud BBBL liigat, aga seal päris selline tase ei olnud. EYBL-is on enamjaolt riikide paremad kokku tulnud, kes mängivad head korvpalli. Mängud annavad edaspidiseks häid kogemusi.

scroll to top