Tassi ja Jurkatamme koduülikoolid olid võidukad, Pehka püstitas kaotusmängus punktirekordi

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi täna öösel ja hommikul olid USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võistlustules nii Taavi Jurkatamm kui ka Matthias Tass.

Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels kohtus Nevada Wolf Packiga, kes alistati tulemusega 68:63. Kogu kohtumise jooksul vaid kolm kaugviset tabanud Saint Mary’s oli esimese 20 minuti järel kaotusseisus 35:38, kuid teisel poolajal kallutati mäng siiski enda kasuks.

Algviisikus alustanud eestlane viibis platsil 27 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 5/6, vabavisked 1/3), võttis 2 lauapalli (mõlemad ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi ühe pallikaotuse. Mängu lõpus vigastada saanud Tass viskas kõik oma punktid avapoolajal.

Kohtumine toimus San Franciscos asuvas Chase Centeris, kus alates sellest hooajast mängib ka NBA meeskond Golden State Warriors. Tribüünidel jälgis mängu 6728 pealtvaatajat.

Võidulisa teenis ka Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes alistas külla sõitnud UC Davis Aggiesi 93:84. Mängu alguses 11:22 taha jäänud San Francisco juhtis poolajaks 33:28 ning enam eduseisu käest ei andnud.

Novembris saadud käevigastusest paranenud Jurkatamm kuulus sel hooajal esimest korda algkoosseisu. Tema arvele kogunes 10 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/1), üks vaheltlõige ja üks isiklik viga.

Saint Mary’s jätkab hooaega 12 võidu ja kahe kaotusega, San Franciscol on kirjas 10 võitu ja kolm kaotust.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis jäi Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans eile hilisõhtul võõrsil 81:95 alla Saint Xavier Cougarsile.

Algviisikus alustanud ja 36 minutit platsil viibinud Pehka tegi oma ülikoolikarjääri seni resultatiivseima esituse, visates üleplatsimehena 25 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 5/8, vabavisked 2/2). Eelmine punktirekord oli ühe silma võrra väiksem. Lisaks sai ta kirja 3 lauapalli (kõik kaitselauast), 3 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kolm võitu ja kaheksa kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) paiknetakse kahe võidu ja kuue kaotusega alles 12. kohal.