Tassi koduülikool pani vastased paika juba avapoolajal

USA üliõpilasliigas NCAA teenis neljanda järjestikuse võidu Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels, kes alistas teisipäeva varahommikul külla sõitnud Cal State Fullerton Titansi 81:66.

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tassi koduülikool sai vahe sisse juba avapoolajal, kui seisult 13:14 tehti 13:0 spurt. Saint Mary’s tabas esimeses mängupooles viskeid väljakult koguni 72,4-protsendilise täpsusega (kahesed 11/16, kolmesed 10/13) külaliste 52% vastu (kahesed 8/19, kolmesed 5/6) ja võitis avapoolaja 54:33. Teisel poolajal hoidis Saint Mary’s turvalist eduseisu ning 9 punktist lähemale Cal State Fullertoni ei lastud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass viibis väljakul kokku 7 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/2), võttis ühe lauapalli ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Meeskonna resultatiivseim oli 19 punkti visanud Jordan Ford. Vastaste parim oli Austen Awosika, kes tõi samuti 19 silma.

Saint Mary’s on nüüd kogunud seitse võitu ja neli kaotust. Järgmisena võtab Tassi koduülikool ette reisi Las Vegasesse, kus Eesti aja järgi pühapäeva hommikul minnakse vastamisi LSU (Louisiana State University) meeskonnaga (7-2).