Tederi koduvõistkond alistas lähirivaali ja võitis konverentsi tiitli

-Johanna-Eliise Teder naiskonnakaaslastega | Foto: @LadyTexansWBB

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis alistas Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans läinud öösel põhihooaja viimases kohtumises Odessa Lady Wranglersi 72:52 ning saavutas oma konverentsis esikoha.

Kodusaalis mänginud South Plains võitis avaveerandi 18:14 ning enam eduseisu käest ei andnud. Poolajaks oldi ees 28:19 ja kolmanda veerandi järel 52:42. South Plains on NJCAA esimese divisjoni edetabelis kolmandal ja Odessa 16. kohal. Tegu on võistkonna esimese konverentsi tiitliga pärast 2013. aastat.

Algviisikus alustanud Teder viibis platsil 37 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 16 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 4/5, vabavisked 0/2), 3 lauapalli, võistkonna parimana 4 resultatiivset söötu, sama palju vaheltlõikeid, üks blokeeritud vise ja 2 isiklikku viga.

South Plains lõpetas põhihooaja 29 võidu ja vaid ühe kaotusega, oma konverentsis (WJCAC) teeniti 13 võitu ja üks kaotus. Regiooni finaalturniiri avaringis minnakse järgmise nädala neljapäeval vastamisi Hilli võistkonnaga.

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis teenis võidu Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes alistas külla sõitnud Portland Pilotsi 81:65 (40:20).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule vähem kui üheks minutiks ja sai protokolli kirja vaid 2 isiklikku viga.

Kokku on tänavu võidetud 19 ja kaotatud 11 kohtumist. NCAA lääneranniku konverentsis (WCC) jagab San Francisco kaheksa võidu ja seitsme kaotusega viiendat-kuuendat kohta. Põhihooaja viimase mängu peab San Francisco Eesti aja järgi pühapäeva öösel, kui võõrsil kohtutakse Loyola Marymounti meeskonnaga.