Treier kerkis Ravenna võidumängus meeskonna efektiivseimaks mängijaks

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas (Serie A2) toimunud 24. vooru kohtumistes said võidulisa idakonverentsi kaks paremat Ravenna Orasi ja Forli 2.015 ning läänekonverentsis mäng-mängult paremasse hoogu minev Napoli. Kui Ravenna kindlustas idakonverentsi põhihooaja võidu eelmisel nädalal, siis Forli lukustas nädalavahetusel saadud võiduga play-offiks teise asetuse.

Ravenna (19-4) alistas võõrsil pingeliseks kujunenud lõpuga kohtumises konverentsi viimase Orzinuovi (7-16) 76:74 (15:27, 23:16, 19:19, 19:12). Kuue minuti järel 2:15 kaotusseisu jäänud alagrupi liidril kulus kõvasti energiat, et mängu tagasi saada. Poolajaks suudeti vahe 5-punktiseks mängida, ent juhtima pääseti alles neljanda veerandaja avaminutitel (65:64). Kodumeeskond lisas veelgi käiku juurde ning 3 minutit enne lõpuvilet näitas tabloo väljakuperemeest 74:67 eduseisu. Seejärel tabas Giddy Potts kahel järjestikusel rünnakul kaugviske, millele lisas korvi Tommaso Marino ning otsustavatel hetkedel eksinud Orzinuovi andis kindlana näiva võidu käest.

Kaspar Treier tegi 28 minutiga sisuka partii, kui kogus 11 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), 7 lauapalli, 3 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Hoolimata neljast isiklikust veast, kerkis ligi kahemeetrine mängumees Ravenna suurima efektiivsusnäitajaga (17) mängijaks. Mikk Jurkatamm viskas 17 minuti jooksul 9 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 4/4), hankis 3 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ja sooritas sama arvu vaheltlõikeid. Otsustavad visked tabanud Giddy Potts tõi Ravenna parimana 16 silma. Anthony Miles hiilgas Orzinuovi ridades üleplatsimehena 24 punktiga.

Forli (16-7) kindlustas idakonverentsi teise positsiooni kindla 96:54 (26:13, 29:13, 26:15, 15:13) võiduga teise punase laterna Roseto (7-16) üle. Poolajaks 55:26 juhtinud kodumeeskond võis teisel poolajal julgelt mängitada nii teist kui ka kolmandat ešeloni. Pingevabas mängus kukkusid hästi Forli kaugvisked (14/28), mida tabati lausa 50%-lise täpsusega.

Viimaseid kohtumisi pingilt jälginud Kaspar Kitsing sai sel korral kirja 16 minutit ning viskas 8 silma (kahesed 1/1, kolmesed 2/4), noppis 2 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Erik Rush tõi võitjate parimana 16 punkti, Roseto poolel sai sama summa kirja Yancarlos Rodriguez.

Idakonverentsis on (Gir.Est) kahe esimese, Ravenna (20-4) ja Forli (17-7), järel kolmandal positsioonil Verona (15-9) meeskond.

Läänekonverentsis sai juba neljanda järjestikuse võidu Napoli (12-11), kes oli kodus 74:60 (25:14, 20:15, 12:17, 17:14) parem tabelis neljandal kohal paiknevast Biellast. Hugo Erkmaa koduklubi pani võidule aluse tugeva esimese poolajaga (45:29) ning rohkem mänguohje käest ei andnud.

Hugo Erkmaa panuseks jäi 9 minutiga kogutud üks vabaviskepunkt (1/2), 2 lauapalli, üks vaheltlõige ning kaks isiklikku viga. Seitsme kaugviskega hiilanud Diego Monaldi viskas Napoli kasuks 28 punkti, Lorenzo Saccaggi vastas Biella särgis 25 silmaga.

Napoli (13-11) jagab 24. vooru järel 7. positsiooni, ent tihedas tabelis asub neljas koht vaid ühe võidu kaugusel. Põhihooaja lõpuni jääb veel 2 vooru.