fbpx
Close

TTÜ-st esiliigasse laenatud ja kohe võimsa kaksikduubli teinud Tõnis Peil: väga mõnus oli!

-Tõnis Peil | Foto: Siim Semiskar

-Tõnis Peil | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli esiliigas alistas Tamsalu Los Toros/Karud Tallinnas peetud trilleris 87:85 G4S Noorteliiga II tiimi. Vaid kuuekesi mänginud võitjate poolel tegi hiilgemängu TTÜ-st laenule tulnud Tõnis Peil.

Mullu Rakvere Tarvas ennast Eesti korvpallis pildile mänginud, kuid tänavu TTÜ-s vähest mänguaega teeniv Peil kogus 30 punkti (kahesed 13/20, kolmesed 0/5, vabavisked 4/5), 15 lauapalli ning 3 blokki. Allan Ehte lisas 28 silma ja 5 korvisöötu.

Kaotajate poolel tõi Leemet Loik 22 punkti ja 10 lauapalli ning Ron Arnar Pehka lisas 16 silma, 8 korvisöötu ja 6 lauapalli.

“Meil olid paljud mehed puudu, olime kuuekesi. Mängu keskel saime küll vahe sisse, aga lõpus andis see tunda. Ei jõudnud väga noortega võidu joosta. Lõpus saime vabaviskeid kõvasti visata, õnneks panime ära ja oli veidi õnne ka,” võttis Peil kohtumise kokku.

“Kuna TTÜ- on mängupaus ja ma pole ammu mänginud, siis tulin proovima, eks hiljem vaatame edasi,” selgitas Peil, kes on Los Toroses laenul esialgu kuni veebruari lõpuni. “TTÜ-l on järgmine mäng alles märtsi alguses, siis vaatab, mis saab.”

38 mänguminutiga ennast korralikult lahti mängida saanud Peil nõustus, et TTÜ eesliinis on tal raske mänguaja eest võidelda, eriti pärast Matthias Tassi lisandumist: “Eks see mängib ka oma rolli. Eks seal korvi all on vägevad kehad – Toomas Raadik, Levi Martin Giese ja nüüd Tass ka… koondise tasemel mehed. Ma selline lühem poiss ka…”

Los Torose meeskonda juhendav Kristo Raudam naeris pärast mängu: “Me ükskord mängisime Tartu duubli vastu lausa viiekesi ja siis võitsime ka ära, ju meile sobib. Treener ei saa väga palju eksida, vahetusi väga palju pole.”

Päevakangelase Tõnis Peili kohta oli Raudamil vaid kiidusõnu: “Ta on esiliiga tasemel ikka võimas. Ta on väga heas vormis, kuna meistriliigas ikka kaks korda päevas trenni teinud. Enne mängu sai talle paar liikumist näidatud, aga ega siin raketiteadust ei saanud teha.”

Raudami sõnul on kogu hooaeg kulgenud suurte tõusude ja mõõnadega: “Alles kaks nädalat tagasi olime tabelis kolmandad ehk kohal, mida me sihtisime hooaja alguses. Aga tahaksime ikka final-fouris mängida!”

Esiliiga tabelit saab vaadata SIIT.

scroll to top