Jelovaci hullumeelne mäng aitas Nižni Novgorodil seljatada lisaajal Kalev/Cramo

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidi VTB Ühisliigas tunnistama lisaajal Nižni Novgorodi 103:97 paremust. Vastaste ääremängija Stevan Jelovac viskas koguni 49 punkti, püstitades sellega liiga rekordi, mis seni oli Keith Langfordi nimel.

Võõrustajad kaotasid poolaja kaheksa punktiga, kuid kolmanda veerandaja 27:19 võiduga viigistati mänguseis. Viimane veerandaeg kulges põnevalt ning 22 sekundit enne kohtumise lõppu viis Erik Keedus kaugviskest kodumeeskonna punktiga juhtima. Vastased haarasid vabavisetest uuesti eduseisu, kuid Isaiah Briscoe oli samuti täpne ja 84:84 seisult mindi lisaajale.

Kalevlased suutsid end jätkuvalt mängus hoida, kuigi Nižni Novgorod oli alati sammu võrra ees. Vastased pääsesid ühel hetkel juba kuue punktiga juhtima, aga Branko Mirkovic vastas olulise kolmepunktiviskega. 57 sekundit enne lisaaja lõppu tegi Stevan Jelovac seisuks 101:94 ja siit kodumeeskond ei suutnud enam välja tulla.

Võitjate poolelt suurepärase mängu teinud Jelovac viskas koguni 49 punkti, võttis 15 lauapalli ja tema vastu tehti 10 viga. Ivan Strebkov toetas teda 17 silmaga. Seni oli liiga punktirekord Keith Langfordi nimel, kes 2016. aastal viskas Kaasani Unicsi eest 42 punkti Minski Tsmoki vastu.

Cramo eest tegi taas hea mäng Isaiah Briscoe, kelle arvele jäi 21 punkti. Branko Mirkovic viskas 17 ja Sten-Timmu Sokk 13 punkti.

Tänase kaotusega langes Cramo (4-11) tabelis eelviimasele ehk 12. kohale, edestades vaid Kransojarski Jenisseid. Nižni Novgorod (4-9) jätkab seitsmendal kohal.