Ühtlase U16 EM-koondise liidriteks kerkisid Kirsipuu ja Riismaa

-Johannes Kirsipuu ja Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval Novi Sadis lõppenud U16 noormeeste EM-il krooniti meistriks Horvaatia korvpallikoondis, kes finaalis sai 71:70 jagu Hispaaniast. Eesti meeskond lõpetas 11. kohaga, kui 77:70 saadi jagu Itaaliast.

Seitsmest mängust võitis peatreener Marko Parkoneni juhitud Eesti koondis neli kohtumist ning järeltulevale aastakäigule säilitati suurepärane võimalus mängida A-divisjonis. Eesti noormehed said turniiril kahel korral jagu Itaaliast ning korra Gruusiast ja Montenegrost. Kaotati Prantsusmaale, Kreekale ja Iisraelile.

Eesti koondise punktiliidriks kerkis mängujuht Johannes Kirsipuu, kes viskas 7 mänguga keskmiselt 13,4 punkti, hankis 5,4 lauapalli, jagas 3,7 korvisöötu ja tegi 2,3 vaheltlõiget.

Kahekohalise punktisummani küündis veel ka Joonas Riismaa, kes sai kirja keskmiselt 10,3 punkti, 8,7 lauapalli, 2,6 resultatiivset söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Kõik kaasas olnud 12 mängumeest said peatreener Parkonenilt mänguaega kõigis seitsmes kohtumises ning 11 pallurit teenisid keskmiselt rohkem kui 10 minutit. Liidritest oli kolme mehe mängukoormus suurem kui 20 minutit, kui Riismaa sai keskmiselt 26,2, Kirsipuu 23,5 ning Hugo Toom 20,3 minutit.

Horvaatia ja Hispaania järel teenis turniiril pronksi Türgi, kes alistas kolmanda koha matšis 82:59 Prantsusmaa. Serbia oli viies, Kreeka kuues ning Leedu alistas seitsmenda koha kohtumises 82:61 Läti tiimi.

Statistikatabel: fiba.basketball