Üpruse ja Svilbergi viimase minuti korvid tõid Audentesele Lätis võidu, tartlannad samuti edukad

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliigas oli Eesti naiskondadele madalamas tugevusgrupis hea õhtu, kui Tartu Ülikool/Kalev sai kodusaalis kindla võidu ning Audentese SK oli viimaste sekundite tabamuste abil üle neist tabelis kõrgemal paiknevast Läti naiskonnast.

Tartu Ülikool/Kalev võitis 98:57 (21:7, 31:14, 25:12, 21:24) BK Saldus/Sporta škola (3-12) naiskonda. Tartlannade poolel kogus kuus naist kahekohalise punktisumma: Anna Gret Asi tõi 24 punkti, 6 korvisöötu, 5 vaheltlõiget, Eleriin Vaino arvele jäi 22 silma, 11 söötu, 8 lauapalli, 4 vaheltlõiget ja 8 vastastelt väljameelitatud viga. Maria Metsaorg lisas 19, Triin Kruusla 11 ja Kadri Uiga ning Sandra Reinvald kumbki 10 punkti.

Audentese Spordiklubi naiskond pidas Daugavpilsi Ülikooli (13-4) vastu maha tõelise põnevusetenduse, kui kohtumise lõpus tuldi rongi alt välja ja võideti vastasseis ühe punktiga 63:62 (13:12, 18:23, 17:8, 15:19).

1.22 enne normaalaja lõppu läks kodunaiskond kolmesega 62:58 juhtima ning oli lähedal võidule. Audentese neiud aga nii ei arvanud ning 25 sekundit enne mängu lõppu tabas Greeta Üprus esmalt kolmese ja seejärel 4 sekundit enne lõppu Jane Svilberg ka võidu toonud kahese.

Vaid kuus sekundit vähem kui 40 minutit mänginud Üprus oli 28 punktiga ka kogu mängu parim, hankides lisaks ka 7 lauapalli. Svilberg tõi 16 silma ja 6 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalevil on tabelis nüüd 9 võitu ja 8 kaotust, Audentese Spordiklubil 8 võitu ja 4 kaotust.