USA üliõpilasliigas debüüdi teinud Matthias Tass võidumängus kätt valgeks ei saanud

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeva varahommikul tegi oma USA üliõpilasliiga ehk NCAA debüüdi Eesti noortekoondislane Matthias Tass, kelle meeskond Saint Mary’s Gaels alistas kodusaalis peetud hooaja avakohtumises McNeese State’i võistkonna.

Mängu esimesed 7 minutit möödusid punkt-punkti heitluses, kuid seisul 14:12 tegi Saint Mary’s 10:0 spurdi. Kodumeeskond hoidis vähemalt 10-punktilist vahet avapoolaja lõpuni ja vaheajale mindi 34:23 eduseisus. Kohtumise saatuse otsustas eestlase meeskonna 13:0 spurt teise poolaja alguses ja Saint Mary’s võttis hooaja avamängus kindla 87:65 võidu.

Pingilt mängu sekkunud Tass teenis mänguaega 7 minutit, kuid ühtegi pealeviset 19-aastane ääremängija oma debüüdil ei sooritanud. Tassi arvele kirjutati võidumängus 2 lauapalli ja 4 viga. Võistkonna resultatiivseim oli 23 silma toonud Jordan Ford, vastaste parim oli üleplatsimehena 26 punkti visanud Malik Hines.

Järgmise NCAA mängu peavad Tass ja Saint Mary’s 11. novembril, kui kodusaalis võõrustatakse Utah Valley meeskonda.