Vabaviskejoonel hädas olnud Eesti U20 koondis jäi tasavägises mängus alla Läti eakaaslastele

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval pidas Lätis oma teise järjestikuse kontrollkohtumise Eesti U20 korvpallikoondis, kes päev pärast kindlat võitu MM-finaalturniiriks valmistuva Läti U19 rivistuse vastu pidi 67:75 (16:17, 19:23, 20:18, 12:17) alla vanduma Läti U20 koondisele.

Üsna tasavägiselt kulgenud kohtumises võitsid lätlased avapoolaja viie punktiga. Eesti meeskond suutis kolmandal perioodil küll vahet vähendada, aga viimasel veerandil visati vaid 12 punkti ning sellest jäi lõpuks väheks. Eriti must päev oli eestlastel vabaviskejoonelt, kust tabati 17-st viskest kõigest 7 ehk 41,2%.

Ran Pehka viskas Eesti koondise edukaimana 13 punkti, Kaspar Lootus lisas 12 silma, Kristen Kasemets tõi 9 punkti ja Kasper Suurorg ja Hugo Toom kumbki 7 silma. Läti poolel hiilgas Anrijs Miška 19 punkti ja 8 lauapalliga. 2019/20 hooajal Valga-Valka võistkonda esindanud ja alates eelmisest hooajast Riia VEF-is toimetav Emils Kruminš lisas 11 silma ja 6 korvisöötu ning Valters Veveris kogus 10 punkti.

Indrek Reinboki juhendataval U20 koondisel seisab pärast jaane ees treeninglaager Audentese Spordikeskuses ja 20.-23. juulini võõrustatakse Nordic Cup võistluse raames Tallinnas, Kalevi spordihallis Soome, Rootsi ja Islandi rahvusmeeskondi.