Valga-Valka alistas uue leegionäri viskekontserdi toel Jekabpilsi

-Dashawn King | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

BC Valga-Valka Maks&Moorits korvpallimeeskond pidas laupäeval kontrollmängu Jekabpils SMScredit.lv tiimi vastu, kelle üle teeniti võõrsil 74:62 võit.

Jekabpils läks esimese veerandaja keskpaigaks 12:5 juhtima, kuid Valga vastas 12:3 spurdiga. Poolajaks olid võõrustajad siiski uuesti 33:30 ette pääsenud ja kolmanda veerandaja lõppedes oli Valga endiselt nelja silmaga taga. Viimased kümme minutit kuulusid täielikult piirilinna meeskonnale, kus visati koguni 31 punkti vastase 15 vastu ning sellega teenis Valga 12-punktilise võidu.

Valga-Valka poolelt oli heas hoos ameeriklasest tagamängija Dashawn King, kes viskas 25 punkti, korjas 3 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ning sooritas 6 vaheltlõiget. Kristaps Miglinieks lisas 11 ja Egert Haller 10 silma. Ülejäänud punktitoojad: Carl Anthony Montgomery (8 punkti, lisaks 5 lauapalli), Martin Jurtom (7), Tom Kaldre (6), Timo Eichfuss (5, lisaks 5 lauapalli), Guntis Sipolinš (2, lisaks 5 lauapalli).

Jekabpilsi parimana tõi 18 punkti Jurijs Aleksejevs, kes kogus ka 8 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. 10 silma lisas Rainers Hermanovskis ning võrdselt 9 punkti viskasid Ricards Daniels Vanags, Niks Arturs Linis ja Matiss Surkulis.