fbpx
Close

Valgus tunneli lõpus? NBA peksupoiss saab uue lootsi, favoriit Tom Thibodeau

-New York Knicksi treening | Foto: Siim Semiskar

-New York Knicksi treening | Foto: Siim Semiskar

Juba aastaid NBA korvpalliliiga põhjas virelenud New York Knicks on uue peatreeneri otsinguil ning nende peamine kandidaat on endine Chicago Bullsi ja Minnesota Timberwolvesi karmikäeline juhendaja Tom Thibodeau, teatavad allikad.

New York Knicks on küll üks väärtuslikumaid klubisid nii NBA-s kui ka kogu maailmas, kuid 1970-ndatel kahel korral meistriks kroonitud meeskond pole pärast 90-ndate Patrick Ewingu ajastut enam suurt edu saavutanud, pääsedes viimasest 15-st hooajast play-off’i üksnes kolmel, viimati aastal 2013.

Senine peatreener David Fizdale vallandati detsembris, kui pealinna esindusklubi oli 2019/20 hooaega alustanud 4 võidu ja 18 kaotusega, misjärel asus ajutise treenerina ametisse Mike Miller. Tänavu märtsis New York Knicksi presidendiks nimetatud Leon Rose loodab uue juhendaja paika saada paari nädalaga.

Tööintervjuule on oodatud ka praegune asetäitja Miller ja Brooklyn Netsi hiljutine peatreener Kenny Atkinson, kuid favoriidiks peetakse suurima kogemustepagasiga Tom Thibodeau’d, kes tagandati Minnesota Timberwolvesi peatreeneritoolilt 2019. aasta jaanuaris.

Kaitsemängule orienteeritud 62-aastase ameeriklase Chicagos ja Minnesotas veedetud aastate võitude-kaotuste saldoks kujunes igati korralik 352-246, kusjuures Bulls jõudis tema käe all play-off’idesse kõigil viiel hooajal, samuti aitas Thibodeau lõpetada Timberwolvesi 14-aastase kohamängude mõõna.

scroll to top