fbpx
Close

Kerr Kriisa saab algaval hooajal õpetussõnu NBA meistrilt

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kerr Kriisa uue koduülikooli Arizona Wildcatsi korvpallimeeskonna abitreeneriks saab kooli vilistlane ja 2011. aasta NBA meister Jason Terry, kinnitab varasemat kuuldust NBA ekspert Shams Charania.

42-aastane Jason Terry valiti 1999. aastal kümnenda valikuna NBA-sse, kus mängis koguni 19 hooaega, esindades Atlanta Hawksi, Dallas Mavericksi, Boston Celticsi, Brooklyn Netsi, Houston Rocketsi ja Milwaukee Bucksi värve. Oma parimad aastad Dirk Nowitzki kõrval Dallases veetnud tagamängija valiti 2009. aastal liiga parimaks kuuendaks meheks ning just Mavericksiga teenis üks NBA läbi aegade parimaid kaugviskajaid 2011. aastal ka meistritiitli.

Jason Terry on Arizona ülikooli ja selle korvpallimeeskonnaga tihedalt seotud, kuna mängis aastatel 1995–1999 ülikoolikorvpalli just Wildcatsi särgis, aidates võistkonna 1997. aastal ka seni ainsa NCAA tiitlivõiduni. Sarnaselt Kerr Kriisale nii mängujuhi kui ka viskava tagamängijana tegutsenud Terry panuseks jäi tol hooajal keskmiselt 10,6 punkti, 4,4 resultatiivset söötu ja 2,5 vaheltlõiget mängus.

scroll to top