fbpx
Close

Rapla korvpallikroonik: Zeidaks oli küll n-ö paha poiss, aga inimesena näitas kõrget taset

-Kristers Zeidaks | Foto: Siim Semiskar

-Kristers Zeidaks | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Korvpallis on erinevatel tasemetel tegutsemas hulk vabatahtlike, kes silmade särades aitavad meie armastatud sportmängul edasi areneda. Rapla kõrgliigavõistkonna juures tegutsev Rain Oksaar on võtnud südameasjaks, et fännid saaksid varustatud operatiivse, huvitava ja sisuka videomaterjaliga.

Oksaare sõnul Raplas mänginud välismaalaste puhul jääb kohati tunne, et nad on väga huvitatud sellest, mis ta teeb. “Nad saavad aru, et oluline on ennast igal võimalikul moel pildile saada,” rääkis Oksaar, kuidas mõne mängumehega säilib suhtlus pikemaks ajaks. “Maailma mastaabis keegi muidugi Rapla sotsiaalmeediat ei jälgi, aga mängijad ja nende lähedased on varmad meie sisu ise jagama. Võõrmängijatega olen isegi paar hooaega pärast nende siit lahkumist suhelnud ja mõnele mehele veel mitu hooaega hiljem tipphetkede videoid kokku lõiganud.”

Üheks meeldejäävamaks mängijaks on Oksaare jaoks olnud traagilise saatusega lätlane Kristers Zeidaks. Hooajal 2014/15 Rapla korvpallimeeskonna ridades Eesti meistriliigas pallinud Zeidaks hukkus 2018. aastal USA-s toimunud autoavariis. Eestis sai Zeidaks mängida lühikest aega, kuna 2014. aasta novembris antud uriiniproovist avastati tal anaboolsete steroidide tarvitamise jälgi. Sellele järgnes võistluskeeld.
“Zeidaks oli küll veidi n-ö paha poiss, aga inimese ja korvpallurina näitas väga kõrget taset. Temaga suhtlesin veel aastaid hiljem, sest talle jättis kogu Rapla klubi tegevus sügava mulje. Kui ta õnnetuses surma sai, siis elasin seda väga raskelt üle,” kurvastab Oksaar.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Rapla korvpallikroonik Rain Oksaar: tänast tööd hakkame hindama 30 aasta pärast

scroll to top