Veideman vedas Mantova suureskoorilise võiduni, Treier ja Jurkatamm paistsid võidumängudes samuti silma

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia Serie A2 liigas jätkus pühapäeval liigahooaeg 15. vooruga ning võistlustules olid kõik klubikorvpalli sealses liigas mängivat eestlast. Voor osutus positiivseks kõigile kolmele mängumehele ning kolmest mängust nopiti ka kolm võitu.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea kohtus enne tänast kohtumist eestlase koduklubiga sama võiduprotsenti omanud Jesi Termoforgia meeskonnaga. Vastasseisust väljus võitjana koduväljakul mänginud Mantova tulemusega 92:66 (27:16; 21:14; 25:11; 21:25).

Mantova tegi jõuvahekorrad Rain Veidemani juhtimisel selgeks juba avapoolajal, mis võideti 18 punktiga. Seejuures tabas eestlasest tagamängija koduklubi hea protsendiga nii kolmepunkti joone tagant (6/12) kui lähedalt (13/26). Vastased olid selgelt hädas just kaugvisetega ning kaheksast teelepandud viskeüritusest ei läbinud rõngast ükski.

Kodumeeskonna hea hoog jätkus ka pärast poolajapausi ning kolmanda veerandajaga suurendati oma edunumbreid veel 14 silma võrra. Jesi suutis enda kasuks kallutada küll otsustava veerandaja, kuid kohtumise võitis ülekaalukalt suurepäraselt tabanud Mantova.

Võitjate poolelt tegi taaskord suurepärase esituse Rain Veideman, kes viibis väljakul 28,5 minutit, mille jooksul tõi eestlasest tagamängija 22 punkti (kahesed 8/13, kolmesed 1/2, vabavisked 3/3). Lisaks jagas Veideman 7 tulemuslikku söötu, noppis 2 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ning sooritas ühe isikliku vea. Anthony Morse jõudis kaksikduublini, visates 15 silma ning haarates 11 lauapalli. Kaotajate poolelt oli resultatiivseim 15 punkti toonud Bruno Mascolo.

Kaspar Treier ja Montegranaro kohtusid samal ajal võõrsil liiga punase laterna, Cagliari Hertziga. Eestlase koduklubi suutis oma paremuse maksma panna viimasel veerandajal ning tasuks võeti võit tulemusega 83:72 (15:21; 20:12; 16:22; 32;12).

Vaatamata sellele, et kohtusid liigatabeli erinevates otstes asetsevad meeskonnad, oli Montegranaro avaveerandajal ning teise neljandiku alguses raskustes nii vastaste peatamise kui ka enda skoori kasvatamisega. Poolajapausile mindi siiski Treieri koduklubi napis, kahepunktilises eduseisus.

Punkt-punkti mängus kulgenud kolmanda veerandaja suutis lõpuks enda poole kallutada Cagliari klubi, võttes kuuepunktilise võidu ning mis omakorda tähendas, et otsustavale neljandikule mindi vastu Cagliari neljapunktiliselt eduseisult. Viimasel veerandajal Cagliari mängijate jõud rauges ning Montegranaro domineeris neljandikku täielikult.

Võitjate parimana viskas 24 punkti LaMarshall Corbett. Kaspar Treier viibis täna väljakul 14 minutit ning jõudis selle ajaga tuua 8 silma (kahesed 1/1, kolmesed 2/4), teha 2 vaheltlõiget ning haarata 1 lauapalli. Lisaks tegi eestlasest ääremängija 3 isiklikku viga. Cagliari mängu vedasid Giga Janelidze, kelle arvele kanti 20 punkti ning Justin Johnson, kes tõi 11 silma ning noppis lisaks 15 lauapalli.

Mikk Jurkatamme leivaisa Ravenna OraSi pidas koduväljakul maha tasavägise lahingu enne mängu esimesena playoffi joone all olnud Ferrara Bondi meeskonnaga. Kohtumisest väljus võitjana suure osa mänguajast tagaajaja rollis olnud Ravenna tulemusega 71:67 (15:18; 14:16; 18:13; 24:20).

Võrdselt kulgenud avapoolaja vältel ei suutnud kumbki meeskond oluliselt initsiatiivi haarata. Kohtumine kulges Ferrara mõnepunktilises eduseisus ning ka poolajapausile mindi külaliste viiepunktiliselt juhtpositsioonilt.

Poolajapausilt tulles suutis Ravenna vahe tasa mängida ning viimasele neljandiku alguses oli tablool viigiseis. Ülipõnevaks kujunenud viimasel veerandajal etendas olulist rolli ka Mikk Jurkatamm, kes viibis väljakul sisuliselt terve otsustava neljandiku, tabades seejuures esimese viie minutiga 3 kolmest ning aitas Ravennal kätte võidelda edu, mida enam käest ei antud.

Kodumeeskonna parimana tõi 23 silma Adam Smith. Mikk Jurkatamm oli võitjate poolelt resultatiivsuselt teine mees, tuues 18,5 minutga 12 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/4, vabavisked 1/2). Lisaks läks Jurkatamme statistikasse kirja 1 lauapall, 1 tulemuslik sööt ning 4 isiklikku viga. Ferrara tulemuslikumad olid võrdselt 15 silma toonud Isaiah Swann ja Tommaso Fantoni.

Liigatabelis hoiavad Kaspar Treier ja Montegranaro (11-4) kõrget neljandat positsiooni. Mikk Jurkatamm ja Ravenna (7-8) asetsevad seitsmendal tabelireal ning Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea (6-9) paikneb üheksandal kohal.

Eestlaste jaoks jätkub liigahooaeg 13. jaanuaril. Vooru avakohtumises lähevad vastamisi Mikk Jurkatamme Ravenna OraSi ja Piacenza Assigeco (6-9). Rain Veideman ja Mantova Pompea sõidavad külla Roseto Sharksile (5-10). Kaspar Treier ja Montegranaro mängivad võõrsil aga Jesi Termoforgia (5-10) meeskonnaga.