VIDEO | Drell kerkis Saksamaa U19 finaalis meeskonna parimaks, kuid pidi leppima hõbemedaliga

-Henri Drell | Foto: Lina Ahlf

Bambergi Brose noormängijatest koosnev TSV Tröster Breitengüssbach, kelle ridadesse kuulub ka Henri Drell, kaotas täna Saksamaa U19 vanuseklassi meistrivõistluste (NBBL) finaalis FC Müncheni Bayernile 80:84.

Breitengüssbach võitis avaveerandi 25:18, kuid poolajavileks oli seis viigis 41:41. Kolmanda veerandi alguses haaras juhtohjad Bayern ning enne otsustavat kümmet minutit oli eestlase kodumeeskond taga 59:63. Viimase veerandi alguses tegi Breitengüssbach Drelli juhtimisel 12:1 spurdi ja pääses seitsme punktiga ette, ent mängu lõpp kuulus siiski Bayernile.

Algkoosseisus alustanud Drell viibis väljakul 36 minutit ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 21 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 2/6, vabavisked 5/8). Lisaks kogunes 19-aastase viskava tagamängija arvele 7 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseim oli 22 punkti visanud Bruno Vrcic, kes valiti ühtlasi ka finaalturniiri väärtuslikuimaks mängijaks. Matej Rudan toetas teda 20 punktiga.