fbpx
Close

VIDEO | Markus Ilveri pani võimsa pealtpanekuga eksperdid ennast analüüsima

Avatar

Kui hiljuti kirjutasime, kuidas 17-aastane TTÜ korvpallikooli kasvandik Markus Ilver siirdus keskkoolikarjääri jätkama USA-sse, et jääda paremini silma sealsetele ülikoolidele. Kiirelt on noor eestlane juba endast kohalikud ka rääkima pannud.

Phenom Hoop Report Youtube’i kanalilt leiame videokokkuvõtte mängust, kus Ilveri kool Massanutten Military Academy pidas treeningkohtumise Oak Hill Academy’ga. Kuigi Massanutten kaotas 77:99 ning Oak Hillil säras Cam Thomas 39 punktiga, siis Massanutteni poolel toodi eraldi välja oma tiimi parimaks kerkinud Ilver, kelle nime taha kirjutati 15 punkti, 3 lauapalli ja 3 blokki.

Mängu üheks tippmomendiks kujunes Ilveri võimas pealtpanek kiirrünnakust, mis algas väljaku teises otsas tema enda vaheltlõikega. Videos on olukord nähtav alates 1.07.

Mängu kokkuvõttes Prephoops.com portaalis kirjutati eraldi ka Ilverist ning loo alapealkirjas oli püstitatud küsimus: “Kas Markus Ilver on Ameerikas õide puhkemas?”

“Kuigi Massanutten kaotas kahe hooaja vahel mitmeid heal tasemel mängijaid, siis uus peatreener Curtis Peery on väga rõõmus kahemeetrise eestlase Markus Ilveri üle. Ilver ei ole ka tema ootusi petnud, kui seni on ta näidanud, et temas on koos korralik kooslus kasvust, atleetlikkusest, korvpalli IQ-st ja oskustest,” kirjutati eestlasest.

“Kahemeetrisena on Ilveril olemas korralik raam ning tema pikad käed peaksid tulevikus lihaselisemaks muutuma, kui ükskord kasvamine lõpeb. Tal on korralik viskeliigutus, kui ta tabas 8-st kolmesest 4, neist mõnigi vise puudutas vaevalt korvivõrku. Ilveril on ka hea jalgadetöö ning kiire vise, mis lubab tal viskele pääseda ka surve all. Atleetlikkust näitas ta ühe võimsa pealtpanekuga kiirrünnakus ja mõne väga muljetavaldava blokiga kaitses. Läbi kogu mängu näitas eestlane ka sitkust, kui vastased tahtsid teda proovile panna.”

“Ilver pole kaugeltki veel valmis korvpallur, kuna esmalt on tal vaja jätkuvalt harjuda USA korvpallistiiliga. Lisaks peab paranema pallikäsitsus 1-1 olukordades, et suuta ise endale viskekohta luua. Kõik tööriistad on noormehel aga olemas ning ta peaks jätkuvalt arenema, kui järgmisel kahel aastal ootab Massanutteniga ees rohkem kui 40 matši aastas,” lõpetati analüüs eestlase kohta.

scroll to top
Inline
Inline