VIDEO | Punktirekordi teinud Teder vedas Washington State’i põhihooaja viimases mängus võidule

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women's Hoops Facebook

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women’s Hoops Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis alistas Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars põhihooaja viimases mängus 61:52 Washington Huskiesi.

Teder tegi sealjuures oma ülikoolikarjääri parima esituse. Kõik 40 minutit väljakul viibinud Teder viskas üleplatsinaisena 23 silma (kahesed 2/4, kolmesed 5/9, vabavisked 4/6), mis tähistab tema NCAA punktirekordit. Lisaks võttis ta seitse lauapalli, jagas viis resultatiivset söötu, sooritas kaks vaheltlõiget ning tegi kaks pallikaotust. Ka seitse lauapalli on eestlanna jaoks NCAA rekord.

Kodusaalis mänginud Washington State võitis avaveerandi 16:14, kuid poolajaks jäädi taha 27:35. Kolmanda veerandi lõpuks pääses kodunaiskond 45:44 juhtima ja enam eduseisu käest ei andnud.

Washington State võitis põhihooajal 21-st mängust 11. Pac-12 konverentsis saadi üheksa võitu ja 10 kaotust ning see andis kokkuvõttes seitsmenda koha.

Pac-12 konverentsi finaalturniiri avaringis minnakse vastamisi Utah’ga, kes lõpetas põhiturniiri 10. kohaga.