VIDEO | Resultatiivselt mänginud Kriisa viga tõi Žalgirisele teise napi kaotuse

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kerr Kriisa koduklubi Kaunase Žalgirise U18 meeskond kaotas Hispaanias Vitoria-Gasteizis peetaval noorte Euroliiga finaalturniiril ka teise kohtumise, jäädes 70:71 alla Tel Avivi Maccabile.

Mängu alustas paremini Maccabi, kuid avaveerandi lõpetuseks tabas Kriisa järjest lähi-, kaug- ja vabaviske ning viis Žalgirise ette 17:13. Poolajaks juhiti juba 37:25, ent kolmandal veerandajal tuli Maccabi mängu tagasi ja otsustava neljandiku alguseks kahanes Leedu klubi eduseis kolmele punktile 52:49. Veel viimase minuti alguses juhtis Žalgiris 70:69, kuid 18 sekundit enne lõppu tegi Kriisa vea Deni Avdijale, kes tabas mõlemad teenitud vabavisked.

Algviisikus alustanud Kriisa viibis väljakul oma meeskonnast kõige kauem – 32 minutit ja 44 sekundit – ning kogus selle ajaga 18 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/12, vabavisked 3/3), 4 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Lisaks tegi eestlasest mängujuht 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kriisast rohkem viskas Žalgirise kasuks punkte vaid Modestas Kancleris, kelle arvele kogunes 19 silma. Maccabi resultatiivseim oli samuti 19 punkti visanud Deni Avdija, kes võttis lisaks ka 10 lauapalli.

Finaalipääsu lootuse minetanud Kaunase Žalgiris läheb homme viimases alagrupimängus vastamisi Serbia meeskonna Belgradi Mega Bemaxiga, kes on võitnud mõlemad senised kohtumised.