VIDEO | Tass aitas koduülikooli konverentsi poolfinaali, Pehka tiim lõpetas põhihooaja võiduga

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels pääses USA üliõpilasliigas NCAA lääneranniku konverentsi finaalturniiril nelja parema hulka, alistades Loyola Marymount Lionsi 52:47.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega koguni 39 minutit, viskas kaheksa punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4) ja võttis meeskonna parimana kaheksa lauapalli. Tass viskas kõik oma punktid seejuures esimesel poolajal, mille Saint Mary’s võitis 24:21. Lisaks kogunes eestlase arvele meeskonna parimana kolm korvisöötu, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, kaks pallikaotust ja viis isiklikku viga, mis ta 12 sekundit enne lõppu pingile kukutasid.

Võitjate poolel tegid skoori vaid neli mängijat, kellest parimana tõi Logan Johnson 25 punkti. Böckler kohtumises kaasa ei teinud. Turniiri teises ringis Taavi Jurkatamme kodumeeskonna San Francisco alistanud Loyola Marymounti resultatiivseim oli Eli Scott, kelle arvele jäi 18 punkti.

Poolfinaalis läheb Saint Mary’s vastamisi NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzagaga. Kohtumine toimub Eesti aja järgi teisipäeva varahommikul.

Saint Mary’s – Loyola Marymount mängu tipphetked:

Ran Andre Pehka ülikoolimeeskond UC Davis Aggies pidas aga läinud öösel oma NCAA põhihooaja viimase mängu, kui koduväljakul oldi 74:66 üle Hawaii Rainbow Warriorsist. Pehka võitjate eest väljakul ei käinud.

UC Davis lõpetas põhihooaja üheksa võidu ja seitsme kaotusega. Oma konverentsis (Big West) saadi kuus võitu ja neli kaotust ning see andis kokkuvõttes neljanda koha. Konverentsi veerandfinaalis minnakse seega vastamisi CSU Bakersfieldiga, kes lõpetas viiendal kohal.