VIDEO | Veesaare ja Reinarti kaksikduublid vedasid Eesti EM-i viimases mängus esimese võiduni

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Itaalias Udines täna lõppeval U16 vanuseklassi poiste A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril teenis Eesti koondis viimases kohtumises oma esimese võidu, kui alistas 15. koha mängus Bosnia ja Hertsegoviina 63:55 (11:9, 17:19, 19:18, 16:9).

Mängu esimene poolaeg kulges tasavägises punkt-punkti heitluses ja vahe ei kasvanud kordagi suuremaks kui neli silma. Avaveerand kuulus napilt Eestile 11:9 ning poolajavileks oli seis viigis 28:28. Kolmandal veerandajal pääsesid Rauno Pehka hoolealused korraks kaheksa punktiga juhtima (41:33), kuid Bosnia ja Hertsegoviina ei andnud alla ning enne otsustavat kümmet minutit oli eestlaste eduseis kahanenud vaid ühepunktiliseks (47:46). Oma eduseisu Eesti siiski enam ei loovutanud ja võitis mängu kaheksa punktiga.

Eesti parim oli üleplatsimehena 18 punkti visanud Henri Veesaar, kes võttis lisaks ka 12 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja ka Ken-Martti Reinart, kes viskas 13 punkti, hankis 10 lauapalli ning jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Kristofer Kajari ja Kaspar Kuusmaa lisasid mõlemad 6 punkti. Bosnia ja Hertsegoviina resultatiivseim oli Stefan Radinovic 12 punktiga.

Mängust tabasid eestlased 25 viset 68-st, Bosnia ja Hertsegoviina koondise vastav näitaja oli 20/70. Lauavõitlus võideti 57:42 ja pallikaotusi tehti 22 vastaste 15 vastu.

Eesti koondis sai 16 võistkonna konkurentsis 15. koha ja langeb järgmiseks aastaks B-divisjoni. U16 vanuseklassi Euroopa meistri selgitavad täna õhtul Hispaania ja Prantsusmaa.