fbpx
Close

Viiekordne Belgia meister Anderson: karjäärile tahaks punkti panna tiitliga Tartus

-Merike Anderson | Foto: ERR

-Merike Anderson | Foto: ERR

Sama kindel, kui see, et kevad toob alati kaasa sellisel spordialal nagu korvpall kõige olulisemad ja põnevamad mängud, on viimased viis aastat olnud fakt, et Eestis on põhjust rääkida ühe Belgia naiste korvpallimeeskonna meistritiitlist. Ja nii ka sel aastal.

Nimelt juba viiendat aastat järjest aitas Eesti naiste korvpallikoondise liider Merike Anderson Castors Braine’i naiskonna tiitlivõiduni. Tänavu alistati kahes finaalkohtumises Sint Katelijne naiskond.

Anderson kogus tänavu Belgia liigas 29 mänguga keskmiselt 16,8 minutit, 7,0 punkti, 1,4 lauapalli, ühe korvisöödu j ühe vaheltlõike. Euroliigas olid tema vastavad numbrid 14 kohtumisega 19,7 minutit, 6,2 punkti, üks lauapall, 0,9 korvisöötu ja 0,6 vaheltlõiget.

36-aastane ja 180 cm pikkune eestlannast tagamängija andis pärast järjekordset tiitlivõitu intervjuu ka Korvpall24.ee veebilehele.

Sul on see viies järjestikune tiitel Belgias. Kas võitmine juba rutiiniks ei ole muutunud või pole võitmine kunagi igav?

Tiitleid on alati meeldiv võita, aga neid kaitsta on raske. Saime pikale ja väsitavale hooajale ilusa lõpu. Minu jaoks on võitmine olnud viimastel aastatel pigem kohustuslik, sest me oleme Belgia liiga parim naiskond ja meil on suurepärane publik.

Kas tänavune karikavõidust ilmajäämine tõstis kuidagi naiskonna motivatsiooni meistrivõistluste otsustavas faasis?

Nii ja naa, aga pigem arvan, et see tõstis meie motivatsiooni ja seda oli näha. Seda oli tunda ka treeningutel, kus oli kohe teistsugune õhkkond ja fiiling. Väga positiivne nii mängijate kui treenerite poolelt.

Sa vihjasid varem, et karikavõistluste finaalturniiri ajal olid naiskonnas mingid sisepinged või -probleemid. Kas nendest saite üle või võit tuli kõige kiuste?

Meil oli toona üks vahejuhtum, aga iga päev ja iga järgnev mäng tõid uusi huvitavaid jamasid. Aga kõige selle kiuste tulime me meistriks ja see ei oma enam tähtsust, mis probleemid meil olid. See ei muuda enam midagi, kui neist rääkida ning seetõttu on parem vaikida.

Pikendasid tiimiga lepingut ka järgnevaks hooajaks, kas näed üldse kunagi ennast veel mõne teise naiskonna särgis mängimas või plaanid karjääri lõpetada Castors Braine’is?

Jah, pikendasin lepingut veel üheks hooajaks. Kunagi ei tea, mis korvpall võib tuua ja kas tervis ja vaim peavad vastu. Midagi kindlat ei saa hetkel kinnitada, aga ma olen öelnud, et kui peaks karjääri lõpetama, siis tahaks Tartus pundi kokku saada ja seal meistritiitliga karjäärile punkti panna.

Millised on Su suvised plaanid, kui kaua korvpallist puhkad ja kuidas ennast vormis hoiad?

Plaanin kindlasti kolm nädalat lihtsalt puhata, olla koos vanemate ja parimate sõpradega. Ma tean juba ette, et mul tuleb suur tahtmine ennast liigutada ja ma hoian ennast vormis jooksmise, rullitamise, ujumise või jõusaalis käimisega.

Kas naiskonna sees on uuest hooajast juba juttu olnud? Kui palju praegusest koosseisust jätkab ning mis eesmärgid tulevikuks on?

Jutte on palju, aga eks hooaja alguses on näha, mis mängijad võistkonnas on. See on kindel, et mina, üks ameeriklanna ja neli belglannat jätkame ning tuleb uus belglasest peatreener. Klubi soov on jätkata Euroliigas ja kindlasti on soov võita Belgia karikas ning meistritiitel.

scroll to top