Viimasel veerandajal komistanud Treieri ja Jurkatamme koduklubi jätkab alagrupis teisel kohal

-Arnold Mitt | Foto: Renato Galli/Gilbertina Basket Soresina Facebook

Itaalia Serie A2 ja Serie B viimases voorus ei õnnestunud eestlaste koduklubidel võidupunkti noppida. Kui esiliigas kaotas Ravenna Orasi õnnetu viimase veerandaja tõttu ning Forli 2.015 jäi lisaajast ühe viske kaugusele, siis Soresina Gilbertina allajäämine teises liigas oli numbriliselt senise hooaja suurim. Hugo Erkmaa leivaisa Avellino jäi visa võitluse järel alla alagrupi liidrite hulka kuuluvale Nardole.

Ravenna Orasi (5-2) läks võõrsil tabeli tagumisse poolde kuuluva Milano (2-5) vastu võidumõtetega, kuid leidis end poolajaks seisul 34:40 tagaajaja rollist. Tugeva kaitsega hoiti väljakuperemehed kolmandal mänguperioodil 12 punkti peal ning enne otsustavat neljandikku hakkas mäng sisuliselt nullist (53:52). Neljanda veerandaja esimese nelja minutiga kuival olnud Ravenna ei suutnudki kohtumise lõpuks rünnakurütmi taastada, kaotades viimased kümme minutit koguni 9:26 ning kogu kohtumise 62:78 (21:22, 13:18, 19:12, 9:26).

Kaspar Treier tõi 16 minutiga 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/4), korjas lauast 5 palli, sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi sama arvu pallikaotusi ning isiklikke vigu. Mikk Jurkatammel jäi teist mängu järjest punktiarve avamata (kahesed 0/1, kolmesed 0/2), kuid 18 minuti sisse mahtus üks lauapall, viskeblokeering, vaheltlõige, pallikaotus ning 2 isiklikku viga. Ravenna harjumuspärased liidrid Giddy Potts ja Charles Thomas tõid vastavalt 21 ja 14 silma. Milano ridades oli Nik Raivio 21 punkti, 10 lauapalli ja 8 sööduga lähedal kolmikduublile, ekskalevlane Reggie Lynch viskas 22 minutiga 7 punkti.

Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015 (4-3) jäi kodus 77:80 (17:20, 15:23, 22:12, 23:25) alla Juvecasertale (2-5). Poolajaks 12-punktilisse kaotusseisu jäänud kodumeeskond võitles end kolmandal veerandajal mängu tagasi, kuid jäi lõpuminutite heitluses siiski kaotajapooleks. Jacopo Giachettil oli võimalus mäng ka lisaajale viia, kuid tema viimastel sekunditel sooritatud kaugvise ei tabanud. Kehv kolmestetabavus (5/29 ehk 17%) oligi Forli üks mängu peamistest komistuskividest.

Kaspar Kitsing sekkus mängu minutiks ning sooritas selle jooksul ühe isikliku vea. Pierpaolo Marini viskas Forli kasuks 21 punkti, Juvecaserta parim oli Michael Carlson 23 silmaga.

Hoolimata kaotusest paikneb Ravenna 5 võidu ja 3 kaotusega jätkuvalt 2. kohal, Forli jagab 4 võiduga 6. positsiooni.

Kaheksa järjestikuse kaotusega hooaega alustanud Soresina Gilbertinal (0-8) ei õnnestunud võõrsil Crema (2-6) vastu kurba seeriat lõpetada, kui pidi vastu võtma seni suurima 65:93 (14:20, 16:17, 18:29, 17:27) kaotuse. Esimese poolaja järel mängus olnud Arnold Miti koduklubi lagunes kohtumise teisel poolel kaitses, lubades endale visata 56 punkti.

Soresina põhikeskmängija rolli täitev Arnold Mitt kogus 21 minutiga 7 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 3/4), 3 lauapalli ja ühe viskeblokeeringu, kuid tegi ka 3 viga ning hooaja kõrgeimad 5 pallikaotust. Gianluigi Prestini tõi kaotajate ridades üleplatsimehena 22 punkti. Crema resultatiivseimad Riccardo Antonelli ja Matteo Motta tõid kumbki 15 silma.

Avellino (1-6) suutis alagrupis kolmandal real asuva Nardo Frata (6-2) vastu mängus püsida kolmanda veerandaja esimeste minutiteni (41:47). Seejärel kasvatas kodumeeskond eduseisu 15-punktiliseks (69:54) ning tüüris mängu kindlalt 73:64 (25:18, 17:16, 15:15, 16:15) võidusadamasse.

Algviisikus alustanud Hugo Erkmaa pakkus enda kolmandas Avellino mängus mitmekülgse esituse, kui kogus 29 minutiga 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1), 5 lauapalli, 5 korvisöötu ja ühe vaheltlõike. Protokollis kajastusid ka kaks isiklikku viga ja pallikaotust. Avellino ridades 11 punkti visanud Andrea Locci jõudis meeskonnast ainsana kahekohalise punktisummani. Gionata Zampolli viskas Nardo parimana üleplatsimehena 19 silma.

Soresina (0-9) asub B-alagrupis viimasel kohal, Avellino (1-7) jätkab D-alagrupis 14. real.