fbpx
Close

Viimasel veerandajal suure edu maha mänginud Dzukija teenis raske võidu

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli meistriliigas teenis Alar Varraku juhendatav Alytuse Dzukija teise järjestikuse võidu, kui koduplatsil alistati 82:79 Prienai Vytautas.

Dzukija võitis tasavägiselt kulgenud avaveerandi 19:18 ning poolajaks haarati 13-punktiline eduseis. Enne viimast neljandikku juhiti juba 16 punktiga, kuid Vytautas polnud viimast sõna veel öelnud. 2.40 enne lõppu oli vahe vaid viis punkti ning Justas Sinica 2+1 rünnak tegi mõni hetk hiljem seisuks 72:74 külaliste poolt vaadatuna.

Otsustavatel hetkede tabas kaugviske Gediminas Žalalis, pealtpanekuga sai hakkama Paulius Petrilevicius ning ühe vabaviske realiseeris Parrish Petty. Ometi sellest ei piisanud, sest sekund enne mängu lõppu tabas Martynas Linkevicius kolmepunktiviske ja Dzukija eduseis oli vaid 80:79. Nikolaos Stylianou saadeti seejärel vabaviskejoonele, kes kasvatas vahe kolmele punktile ning Vytautas rohkem enam viskele ei jõudnud.

Gediminas Žalalis tõi võitjatele 16 punkti. Parrish Petty ja Nikolaos Stylianou lisasid mõlemad 15 silma. Vastaste eest viskas Eigirdas Žukauskas 21 punkti ja võttis 11 lauapalli. Liangelo Balli arvele jäi 14 silma ja 7 lauapalli.

Turniiritabelis kerkis Dzukija (9-17) ühele pulgale seitsmendat kohta hoidva Utena Juventusega. Vytautas (5-21) paikneb kümnendal ehk viimasel kohal.

scroll to top