fbpx
Close

Viiruse eest suvekodusse pagenud Martin Dorbek: eks välismängijatele on karantiin paras piin

Avatar
-Martin Dorbek kaitses Robin Kivi vastu | Foto: Siim Semiskar

Üle-eelmise nädala neljapäeval oli korvpalliaustajatel võimalus viimast korda enne eriolukorra kehtestamist riigis ja Euroopas laiemalt nautida palliplatsil toimuvat. Juba siis oli võimalik head korvpalli vaadata vaid kodus tugitoolis, sest Kalevi Spordihalli uksed olid koroonaviiruse puhangu tõttu lukku keeratud. Mängust oli möödunud vaevalt kaks päeva, kui tuli ilmsiks, et ühel BC Kalev/Cramo meeskonnaliikmel diagnoositi kardetud COVID-19 viirus. Pärast mainitud kohtumist BC Kalev/Cramo ja Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vahel on kõik korvpalliliigad lähemal ja kaugemal peatatud või suisa lõpetatud.

Korvpall24.ee sai tänu moodsatele vahenditele kolmapäeval 18. märtsil ühendust karantiiniaega suvekodus veetva Martin Dorbekuga. Rääkisime 29-aastase tagamängijaga viiruse poolt dikteeritud uuest elukorraldusest, VTB hooaja võimalikust jätkumisest ja BC Kalev/Cramo võõrleegionäride olukorrast sel trööstitul ajahetkel.

Kuidas teile teada anti, et meeskonnaliige on nakatunud ja mis meeleolu valitses?

Pärast Kubani mängu teatati, et järgmine päev on vaba. Kuna olukord maailmas liikus üsna kiiresti halvemuse poole, siis lükati trenn edasi esmaspäeva peale. Ühel hetkel nädalavahetusel helistas mulle Kaarel Sibul (BC Kalev/Cramo mänedžer – toim.) ja ütles, et ühel võistkonnakaaslasel on avastatud viirus. Ega teiste meeleolu ei oska neti vahendusel hinnata, aga võistkonna chat läks kohe kihama. Erilisi sümptomeid ju ei olnud ja nii võis tunduda, et teistel võib ka olla. Tulid ranged korraldused klubi poolt, et hoiaks teistest eemale ja nii pidi mingi plaani välja mõtlema.

Kas meeskonnas teistel on tervised korras? Teile vist algselt ei tehtud teste, kas nüüd on selles vallas midagi muutunud?

Kolmapäevaõhtuse seisuga on kõigil tervis korras. Samas kui vaadata uudiseid koroonaviirusega seoses, siis võib viirus olla ka ilma oluliste sümptomiteta.Teste ei ole veel tehtud.

Räägi veidi enda ja meeskonnakaaslaste hetkeolukorrast. Olete kodudes karantiinis või kuidas see isolatsioon korraldatud on? Kuidas ja kus veedavad oma karantiiniaega leegionärid?

Eks iga mats ikka oma kodus. Välismängijad on klubi poolt neile muretsetud korterites. Siin osad välismängijad on küsinud, kuidas toidukaupu koju saab tellida, aga kuna kojuvedudel on kuni nädalane ooteaeg, siis peavad piirduma valmistoiduga. Eks neil paras piin ole. Oleme nagunii kõik täiesti uues situatsioonis ja praegusel ajal võõras riigis selliste piirangutega olla ei ole üldse lihtne. Teades meie välismängijaid, siis eks nad mängivad Playstationit ja vaatavad Netflixi. Kohalikel on võimalused natuke laiemad. Osadel on võimalus linnast eemale põgeneda ja olla väga harjumatus olukorras, mida tavaliselt märtsikuus ei esine. Ise olen suvekodus inimestest eemal. Tegelen siin muude asjadega ja olen lihtsalt aktiivne.

Kas klubi edasisi plaane olete arutanud pärast VTB teadaannet, et pärast 10. aprilli saab ehk hooajaga jätkata? (Intervjuu ajal polnud veel teatatud, et BC Kalev/Cramo lõpetab VTB otsusest hoolimata siiski hooaja.)

Klubi edasisi plaane ei ole veel arutatud. Ma ei kujuta muidugi ette, kuidas see välja hakkaks nägema, kui Aeroflot on aprilli lõpuni oma lennud tühistanud. Meil on küll Poola ja Minski otsad, mis oleksid bussiga isegi teostavad, aga vaevalt Permist ja Nižnist hakatakse siia bussiga sõitma. On ka muid võimalusi, aga need tunduvad ebatõenäolised.

Kuidas Sulle endale tundub, kas hooaega on võimalik kuidagimoodi veel jätkata?

Vaadates seda, millised meetmed on kehtestatud ja millised võistlused on kõik ära jäetud, siis minu arust tundub väga ebatõenäoline, et VTB liiga jätkub see hooaeg. Samas võib-olla ma eksin…

Kuidas ennast vormis hoiad hetkel?

Olen nagunii üsna kärsitu ja pärast paari päeva ilma trennita muutun rahutuks. Senimaani olen trenni teinud kodustes tingimustes ja mõned korrad käinud jooksmas. Palli pole saanud patsutada.

Kas oled jõudnud edasisi plaane ka mõelda? Juhul, kui VTB-d ei jätkata, terendab üsna pikk puhkus.

Edasised plaanid sõltuvad ikka minust suurematest asjades. Sport on siinkohal teisejärguline. Proovime nüüd kõik koos sellest viirusest jagu saada ja siinkohal peaks igaüks enda panuse andma. Me ju ei tea, kaua selline olukord kestab. Kui pika puhkuse keegi võtab, sõltub juba igaühest endast. Kui räägime teoreetiliselt, siis suvel teen trenni ja võimalusel mängin tänavakorvpalli, mis on viimastel aastatel saanud mulle südamelähedaseks.

scroll to top
Inline
Inline