BC Kalev/Cramo kaotas inimtühjas Kalevi Spordihallis Krasnodari Lokomotiiv-Kubanile

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval võõrustas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga 20. voorus legendaarse Kalevi Spordihalli inimtühjade triüünide ees Krasnodari Lokomotiiv-Kubani. Selle hooaja esimeses omavahelises kohtumises kaotas BC Kalev/Cramo võõrsil Lokomotiiv-Kubanile numbritega 63:87. Ka teises omavahelises mängus tuli Lokomotiiv-Kubani paremust tunnistada, sel korral seisuga 81:98 (21:26, 24:23, 17:24, 19:25)

Mängu esimene veerandaeg möödus üsna tasavägiselt, milles väikest eduseisu hoidis Lokomotiiv. Suuremaks, kui 6-punktiliseks vahe õnneks ei kärisenud ja esimene periood lõppes Kalevi kaotusseisus 21:26. Teise veerandaja esimesel poolel püsis külaliste eduseis stabiilselt 5 kuni 7 punkti peal. Paksu pahandust tegi kalevlastele täpset viskekätt näidanud Grigoriy Motovilov. Kodumeeskonna skoorimist hoidis enda õlgadel Janari Jõesaar, hästi lülitus mängu kaks tähtsat kolmest tabanud Aigars Škele, kelle jaoks oli tegemist esimese mänguga pärast lühikest vigastuspausi. Tekele Cottoni läbiminek viis meeskonnad poolajapausile seisul 45:49.

Teine poolaeg algas punkt-punkti mänguga. Michael Finke 5 järjestikust punkti viisid kodumeeskonna hetkeks 56:54 ette, millele Lokomotiiv vastas omakorda 10:0 spurdiga. O’Bryanti korv kiirrünnakust suurendas kolmanda veerandaja lõpuks Lokomotiivi eduseisu 11-punktiliseks, seis tablool 62:73. Otsustav veerandaeg algas sealt, kus eelmine lõppes, Sam Dekkeri keskpositsioonivise viis külalised ette juba 63:79. Sten Soku kolmene tegi 5 minutit enne mängu lõppu seisuks 74:83, lähemale enam külalistele ei saadudki. Kohtumise lõpuvile tähistas võõrustajate jaoks 81:98 allajäämist.

BC Kalev/Cramo visketabavus oli täna 45% vastaste 49% vastu (kahesed 56% – 52%, kolmesed 30% – 42%) Lauapallid 38 – 43 (ründelaud 16 – 18) Lokomotiivile. Resultatiivseid sööte andsid meeskonnad võrdselt 21 ning pallikaotustega patustasid meeskonnad samuti võrdselt 8 puhul.

BC Kalev/Cramo resultatiivseim mees oli Janari Jõesaar 18 silmaga. Teda toetasid 11 punktiga Sacha Killeya-Jones ja Aigars Škele. 10 silma viskas Kyle Vinales. Neile järgnesid Michael Finke 8, Tekele Cotton 7, Sten Sokk ja Kristjan Kitsing 6 punktiga.

Krasnodari Lokomotiiv-Kubani ridades näitas tulemuslikku mängu 26 punkti visanud Sam Dekker, kes suutis võtta maha ka 11 lauapalli. Motovilov viskas 16 ja Williams 15 silma.

Kalevile oli see VTB Ühisliigas 12. kaotuseks 8 võidu kõrval ja hetkel jätkatakse 8. tabelireal. Lokomotiiv teenis 14. võidu 6 kaotuse kõrvale ja jätkab kindlalt 3. positsioonil.

Pärast mängu kommenteeris Indrek Reinbok Kanal12-le kaotust järgmiselt: ”Numbrite järgi jäi selle taha, et me ei suutnud väljast normaalse protsendiga tabada, me ei suutnud piisavalt vabaviskeid saada (vabavisked 3/6 – toim.). Kindlasti oli teisel poolajal momentum, kus me andsime mängu vastastele paari eksimusega kaitses ja see on see hetk, mis jääb natukene kripeldama.”

Poolajapausil üritati parendada mängu nii kaitses kui ka rünnakul: ”Kindlasti oli meil rünnakul ka oma sõnum edasi öelda, kuidas seda asja paremaks saada, kuigi skoori järgi tundus, et rünnak toimis, aga tegelikult oli meil seal ka parandamisruumi. Kaitses oli meil teisel poolajal ridamisi eksimusi, mis andis vastastele edu kergelt.”

”Kindlasti see, kui mõni mängija kogub kiiresti vigasid, mõjutab rotatsiooni, kas see ka alati mängu mõjutab, võib pärast järgi vaadata,” vastas Reinbok küsimusele, kas kaotuses mängis suurt rolli Kristjan Kanguri kiirelt kogutud neli personaalset viga.

”Kindlasti ta ise veel ei tunne ennast päris mugavalt, otsib seda võtit, mismoodi meeskonda aidata,” oli BC Kalev/Cramo abitreener uue täienduse osas optimistlikult meelestatud.

Viiruse tõttu paanikat Eesti valitsevas meistermeeskonnas ei ole: ”Praegu oleme me täiesti tavapärases režiimis. oleme järginud kõiki nõudeid, kuidas sellest hoiduda, aga kas sellest ka piisab, seda ei oska öelda.”

Järgmise kohtumise peab BC Kalev/Cramo 22. märtsil kodusaalis Permi Parma vastu.