fbpx
Close

Koroonaviiruse tagajärjel suri Leedu kõrgliiga söödurekordi omanik

Avatar
-Koroonaviirus | Foto: Pexels

Maailmas ühe kaugemale leviv COVID-19 ei vali oma ohvreid ning nakatanute hulgas on ka mitmeid endiseid ja praeguseid korvpallureid. USA spordimeedia teatas teisipäeval, et viiruse tõttu suri aastaid tagasi Leedu liigas säranud tagamängija David Edwards.

Kodumaal ühe hooaja Georgetownis ja kolm aastat Texas A&M-i ridades ülikoolikorvpalli mänginud 175 cm pikkune Edwards suri koroonaviirusest tingitud komplikatsioonide tagajärjel esmaspäeval Dallases.

49-aastane Edwards on ennast ajalukku kirjutanud sellega, et USA üliõpilasliiga NCAA I divisjonis on ta läbi aegade üks kuuest mängijast, kes suutnud teha järjestikustes kohtumistes kolmikduubli. See juhtus 5. ja 10. märtsil 1994. aastal.

Leedu kõrgliigas pallis Edwards hooajal 1995/96 ning kogu Šilute meeskonna särgis 26 mängu ja keskmiselt 38,3 minutiga nii võimsad numbrid kui 23,2 punkti, 8,7 korvisöötu, 4,7 lauapalli ja 4,4 vaheltlõiget.

Edwards jagab koos Aidas Viskontasega Leedu kõrgliigas kõigi aegade resultatiivsete söötude rekordit, kui 10. veebruaril 1996 jagas ta kohtumises Alytus/Alarmsta vastu 18 korvisöötu.

Teisipäevase seisuga on koronaviiruse tõttu maailmas surnud rohkem kui 18 000 inimest ning see number on endiselt järsus kasvutrendis.

scroll to top
Inline
Inline