fbpx
Close

Võimalik Eesti-Läti ühisliiga liigub idee tasandilt läbirääkimiste faasi

-BC Kalev/Cramo - Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliidu juhatus võttis vastu otsuse alustada läbirääkimisi lätlastega võimaliku ühisliiga loomise osas. Olles eelnevalt rääkinud klubidega võttis Eesti Korvpalliliidu juhatus esmaspäevasel erakorralisel koosolekul vastu otsuse alustada läbirääkimisi Läti alaliiduga, et selgitada välja Eesti-Läti ühisliiga loomise võimalused.

“Teame, et sarnase protseduuri on läbinud ka meie kolleegid Lätis, kes on juhatuse tasandil otsuse vastu võtnud. Lähipäevil moodustatakse delegatsioon, kes hakkab läbirääkimisi pidama. Esimene kohtumine peasekretäride ja presidentide tasandil toimub 26.mail FIBA Euroopa üldkogul,” sõnas vahetult pärast juhatuse koosolekut Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

Põhjalikum kohtumine toimub juuni esimestel päevadel, kus kuulatakse ära mõlema osapoole mõtted ühisliiga idee ja formaadi osas.

Läti alaliidu president on Valdis Voins ja peasekretär Edgars Šneps. Liigas mängis tänavu üheksa klubi ning finaali jõudsid põhiturniiri võitja Ventspils ja teise koha saanud Riia VEF.

scroll to top