fbpx
Close

FIBA 3×3 EM-valikmängudel asendavad Kotsarit ja Dorbekut Metsalu ning Eichfuss

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla kinnitas esmaspäeval Eesti rahvuskoondised FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiridele, mis toimuvad juunikuus Andorras ja Prantsusmaal.

Eesti meeste rahvuskoondis mängib 29.-30. juuni Prantsusmaal koosseisus Jaan Puidet, Joonas Järveläinen, Oliver Metsalu ja Timo Eichfuss. Kui koondis tuleb 12 võistkonna seast 4 parema sekka, siis pääseb meeste koondis selle aasta septembris Rumeenias, Bukarestis toimuvale FIBA 3×3 EM-i finaalturniirile, kirjutab Basket.ee.

Eesti naiste rahvuskoondis mängib 23.-24. juuni Andorras koosseisus Annika Köster, Maaja Bratka, Merike Anderson ja Pirgit Püü. Kui koondis tuleb 9 võistkonna seast 3 parema sekka, siis pääseb tiim FIBA 3×3 EM-i finaalturniirile.

Eesti 3×3 korvpalli peatreeneri jaoks oli selge, et võistkonna liikmed, kellega hetkel valmistutakse FIBA 3×3 maailmameistrivõistluseks ning kes saavad ka FIBA 3×3 EM-il osaleda, sellesse ka pääsevad. „Kuna Maik-Kalev Kotsar ja Martin Dorbek ühinevad peale FIBA 3×3 MM-i saalikorvpalli laagriga, siis jäävad nad 3×3 Euroopa meistrivõistlustelt eemale. Samas ühineb siis võistkonnaga Riia 3×3 ettevalmistuslaagri läbi teinud ja Martin Dorbekut asendanud Oliver Metsalu. Maik-Kalev Kotsarit asendab tiimis hetkel Pärnu Sadama võistkonnas pronksi jahtiv Timo Eichfuss“.

Eesti naiste rahvuskoondis mängis eile Viimsis toimunud turniiril koosseisus, kus Merike Andersoni asendas Mailis Pokk. Kuigi finaali võitsid Ballzy 3×3 nime all mänginud võistkond kindlalt 22:6 seisuga, siis avamängus jäi võistkond hätta Audentese U18 neidude tiimi alistamisega, mis võideti seisuga 14:13.

Eesti 3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul on aastaid Eesti parimaks naiskorvpalluriks valitud Merike Andersoni liitumine 3×3 koondisega kindlasti positiivne, kuid ei pruugi anda eelist. „Paraku ei anna eelnevad saalikorvpalli kogemused ja tiitlid 3×3 korvpallis mingeid eeliseid. Need vitsad sai kätte ka Maik-Kalev Kotsar, kes Riias toimunud 3×3 turniiril sai selgeks, et ole või NCAA finaalturniiri mängija, kuid isegi Riias pole sul 3×3 formaadis 4 parema sekka asja“.

Eesti 3×3 koondiste alagrupivastased FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiridel selguvad juuni alguses.

scroll to top