fbpx
Close

Võimsa teise veerandi teinud Rapla Korvpallikool sai napi võiduga pronksi

-Rapla Korvpallikool U16 meeskond | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Korvpallikool U16 meeskond | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga poiste U16 vanuseklassi kolmanda koha mängus sai Rapla Korvpallikool 78:76 (22:24, 27:15, 21:21, 8:16) võidu Tartu Ülikool/Eviko üle.

Tartu võistkond pääses mängu alguses kahel korral kaheksa punktiga ette, kuid avaveerandi lõpuks vähenes nende eduseis kahele silmale (24:22). Teine veerand kuulus aga selgelt Raplale ja poolajapausile mindi juba nende 49:39 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg möödus tasavägiselt ja otsustavale kümnele minutile mindi vastu Rapla 70:60 eduseisus. Viimasel veerandajal tulid tartlased mängu tagasi ning jõudsid koguni kolmel korral viigini, kuid kohtumise saatuse otsustas Martin Oruste, kes tabas 52 sekundit enne lõppu kahepunktiviske.

Rapla Korvpallikooli resultatiivseim oli 29 punkti visanud Kardo Kilk, kes võttis lisaks ka 7 lauapalli. Kaksikduubli teinud Erik Pärnapuu lisas 23 punkti ja 12 lauapalli ning Markus Ladoga arvele jäi 12 silma ja 9 lauapalli.

-Tartu Ülikool/Eviko U16 meeskond | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool/Eviko parim oli kaksikduubli teinud Kaspar Sepp, kes viskas 29 punkti ja võttis 15 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja ka Markus Heinakroon, kes kogus 21 punkti ja 10 lauapalli.

Rapla Korvpallikooli peatreener Viljo Sinikas jäi raskelt alanud hooaja lõpuga väga rahule. “See oli ulme. Eile oli raske mäng TTÜ-ga. Me lähme igat mängu võitma, aga kahjuks see mäng ei õnnestunud. Poistel oli värin sees ja ebaõnnestusime. Täna võtsin kutid kokku ja püüdsin pingeid maandada. Ütlesin, et võtame seda kohtumist kui treeningmängu. Fännid ja trummid olid täna päris võimsad. Ja kutte võib täna kiita, väga hästi mängisid. Meil oli raske hooaeg, kohe hooaja alguses said kaks algviisiku meest vigastada ja olid pikalt väljas. Kaotasime palju mänge, aga hooaja lõpp läks järjest ülesmäge,” sõnas raplalaste loots.

Peatreener Olari Naritsa puudumisel Tartu Ülikool/Evikot juhendanud abitreener Jano Kunts tunnistas, et tugevam võttis oma. “Eile oli kõva võitlus ja läks lõpu peale, aga lõpp on ikka loto. Tavaliselt öeldakse, et tugevamal on õnne ja ju siis oli nii ka eile. Tänane mäng jäi esimese poolaja taha. Me ei pingutanud nii palju, nagu olnuks pronksimängus vaja. Ma ei tea, kas viga oli liiga lühikeses taastumispausis. Poisid jõudsid eile Tartusse 23.30, täna kell 14.00 oli mäng, ega väga palju puhkust ei olnud. Rapla oli selles mõttes eelisseisus, et nad said natuke rohkem puhata, aga see ei olnud määrav. Me ei suutnud ennast kokku võtta ja lõpp jälle loto ning tugevam võitis,” rääkis Kunts.

FOTOGALERII

scroll to top