fbpx
Close

VTB klubi huviorbiiti sattunud Calathes naaseb hoopis NBA-sse?

-EPA/Scanpix

-EPA/Scanpix

Suure osa oma karjäärist ja 2015. aastast alates Ateena Panathinaikost esindanud Nick Calathes võib Eurohoops’i andmetel teha paljude jaoks ootamatu pöörde ning siirduda tagasi korvpalliliigasse NBA.

Väidetavalt on 31-aastase Calathese vastu elavat huvi hiljuti üles näidanud VTB Ühisliiga meeskond Peterburi Zenit, kelle mäletatavasti BC Kalev/Cramo tänavusel hooajal suutis mõlemal korral seljatada. Esimest hooaega Euroliigas kaasa löönud Zenit olevat valmis Calathesele pakkuma koguni kaheksat miljonit eurot kolme hooaja peale. Võttes arvesse koroonaviirusest tingitud olukorra mõjusid majanduslikule poolele, siis oleks see pakkumine tagamängijale küllaltki ahvatlev.

Calathese tegevus viimastel nädalatel on pigem Zeniti-juttudele kriipsu peale tõmmanud. Kui Euroliiga hooaeg pandi pausile, läks Calathes USA-sse, kus elavad tema pereliikmed. Eelmisel kuul tuli ta kolmeks nädalaks Kreekasse tagasi ja on nüüdseks uuesti USA-s. Huvitaval kombel juhtus see vaid paar päeva pärast uudist, et ameerika-kreeka juurtega mängumehest on saamas vabaagent ja Panathinaikoses enam ei jätka. Kuigi lennuliiklus üle maailma on vaikselt taastumas, siis Euroliiga hooaja jätkumise korral oleks Calathese tagasitulek Kreekasse raskendatud, mistõttu võib juba praegu spekuleerida, kas Panathinaikoses jäigi tema viimaseks mänguks 5. märtsi 66:97 kaotus Moskva CSKA-le.

2009-2012 esindas Calathes samuti Panathinaikost ja tuli teisel hooajal ka Euroliiga võitjaks. Järgmisel hooajal jätkus karjäär Krasnodari Lokomotiv-Kubanis. Edasi siirdus ta kaheks aastaks NBA-sse Memphis Grizzlies’i ridadesse, kes oli ta 2009. aasta draft’i teises ringis 45-ndana valinud. Grizzlies’is kogus ta 129 mänguga keskmiselt 4,6 punkti, 1,9 lauapalli ja andis 2,7 korvisöötu. Auhinnakapis on tal veel viis Kreeka meistritiitlit ja neli karikavõitu. Paljude individuaalsete auhindade kõrval aitas Calathes veel Kreeka koondise 2009. aasta Euroopa meistrivõistlustel pronksile.

scroll to top